SPOR
Giriş Tarihi : 30-01-2019 22:25   Güncelleme : 30-01-2019 22:25

Milli Takım İçin Atış Yaptılar

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası Erdemli atış poligonunda başladı. Şampiyonaya 80 kulüpten 500 sporcu katıldı.

Milli Takım İçin Atış Yaptılar

 

Şampiyonanın ilk gününde büyükler, gençler, yıldızlar ve minik erkekler mücadele etti. Yarışma sonrasında dereceye girenlerin madalya ve kupalarını ilçe kaymakamı Avni Kula, Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin, Federasyon il temsilcisi Ahmet Kılınç verdi. Dereceye giren milli sporcu Yusuf Dikeç’in madalyasını takan kaymakam Kula, başarılarından dolayı tebrik etti. Kula, diğer sporcuların da milli takıma girme mücadelelerini takdirle karşıladığını söyledi.

Yarışmada büyüklerde ve bir de miniklerde Yeni Türkiye Rekoru kırıldı.

Şampiyona ile ilgili bilgi veren Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç, resmi antrenmanın ardından şampiyonanın başladığını söyledi.

Minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler dallarında mücadele edecek olan sporcuların arasından dereceye girenlerin milli takıma katılmaya hak kazanacağını belirten Kılınç şöyle konuştu:

"Özellikle okulların yarıyıl tatiline girmesinin de etkisi ile şampiyonaya büyük ilgi var. Yurt genelindeki 80 kulüpten minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorisinden 500 sporcumuz bu şampiyonaya katıldı.  Bu yarışmaların önemi 2019 yılında yapılacak olan Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası'na gidecek olan sporcuların da belirleneceği Milli Takım kriterlerini taşıyan bir yarışma" dedi.
Geleceğin şampiyonlarını çıkartmak için minik sporculara önem verdiklerini de ifade eden Kılınç, ‘’Minik sporcularımızın heyecanı bizleri de heyecanlandırıyor. Miniklerin bu heyecanı bizleri gelecek adına umutlandırıyorlar. Gelecekte Avrupa ve dünya şampiyonu olacak sporcularımızı buradan çıkartmaya çalışıyoruz’’ diye konuştu.

İlk gün yapılan yarışmalarda dereceye girenler şöyle sıralandı:

BÜYÜK ERKEKLER 10 METRE

Büyük erkekler tabanca ferdi: Yusuf Dikeç elde etti. Dikeç aynı zamanda 242,1 puanla Yeni Türkiye Rekorunun da sahibi oldu.

Büyük Erkekler Tabanca Takım olarak ise Ankara TSK gücü birincilik elde etti.

Genç erkekler tabanca ferdide birinciliği Habip Yeşilöz aldı. Takım halinde ise Ankara Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü elde etti.

Yıldız erkekler tabanca dalında Abdulkadir Kılınç birincilik alırken takım halinde ise Kahramanmaraş Gençlik Spor Kulübü Derneği elde etti.

Minik Erkekler tabanca ferdi dalda birinciliği Durdu Ahmet konuş aldı. Takım halinde ise Kayseri Erciyes Havalı silahlar Spor Kulübü Derneği oldu.

Atıcılık Türkiye Şampiyonası Cumartesi gününe kadar devam edecek.