EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-01-2019 19:35   Güncelleme : 30-01-2019 15:10

Erdemli’de Dünya Standartlarında El Sanatları Eğitimi

Ulusal ve uluslararası birçok mesleki eğitim düzenleyen İSMEK eğitmenleri tarafından, Mersinde ilk defa 25-29 Ocak 2019 tarihleri arasında Erdemli HEM ve ASO Müdürlüğü bünyesinde çalışan 35 usta öğreticilere yönelik olarak eğitim semineri gerçekleştirildi.

Erdemli’de Dünya Standartlarında El Sanatları Eğitimi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde kurulan ve Uluslararası nitelik kazanan ‘’İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitimi Kursları’’ (İSMEK) Kursları hocaları Zeynep Temizel ile Hafize Çakıroğlu Erdemli’de HEM hocalarına engin tecrübelerini aktardı.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Akşam Sanat Okulu (ASO)  Müdürlüğü usta öğreticilerinden Fikriye Kılıç ile arkadaşlarının birlikte organize ettiği seminer sonrası eğitime katılanlara katılım belgeleri ilçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Egilmez, Şube Müdürü Niyazi Gürgan ve HEM Müdürü Ahmet Ateş, Müdür Yardımcısı Ali Cila ile Halk eğitim Okul Aile Birliği Başkanı Eray Aldemir tarafından verildi.

İnsanların genel eğitim ihtiyaçlarına cevap verebilecek, mesleki becerilerini geliştirecek, onları sadece pasif tüketici olmaktan çıkarıp aktif üretici kılacak ve iş gücü piyasasının talep ettiği nitelikli iş gücünü karşılayacak şekilde milli ve yerli üretime katkı sağlanması amacıyla kurulan İSMEK’in bir sosyal doku projesi olduğu belirtildi.

Belge töreninde konuşan ilçe Milli eğitim Müdür Vekili Behzat Egilmez, seminer çalışmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürü Ahmet Ateş´e ve bu semineri tamamen gönüllü olarak gerçekleştiren İSMEK eğitmenlerinden Zeynep Temizel ve Hafize Çakıroğlu’na teşekkür ettiğini belirtti.

Erdemli HEM müdürü Ahmet Ateş de konuşmasında, seminerin Erdemli’de düzenlenmesine öncülük eden başta Erdemli Kaymakamı Avni Kula, ilçe Milli Eğitim Müdürü Behzat Eğilmez, usta öğretici Fikriye Kılıç’a teşekkür etti. Seminer sayesinde usta öğreticilerin de bir araya gelerek sosyalleştiğine dikkat çeken Ateş, ‘’Bilgi ve görgü insanlık için en önemli ögelerin başında gelmektedir. Halk Eğitimi olarak bizler yeniliklere her zaman açık olacağız. Bunun en güzel örneğini de İSMEK ile ortaya koyduk. İSMEK hocalarımız tamamen gönüllülük esasına dayalı eğitim verdiler. Onlar da bölgenin gelenek ve göreneklerini öğrendiler, tarihi ve kültürel değerlerimizi yerinde gördüler. Artık hocalarımız Erdemli’nin birer fahri turizm elçisi oldular. Bizleri kırmayıp bilgilerini aktardıkları için Zeynep Temizel ile Hafize Çakıroğlu’na teşekkür ediyoruz. Bu tür eğitimler bundan sonra da devam edecek’’ diye konuştu.

İSMEK hocaları Zeynep Temizel ile Hafize Çakıroğlu da birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından eğitime katılan 35 usta öğreticiye katılım belgesi takdim edildi.