GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-01-2019 17:36   Güncelleme : 29-01-2019 17:36

Jandarmadan Kaçak Kazı Yapanlara Suçüstü

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçak kazı yapanlara suçüstü yaparak 3 kişiyi malzemeleri ile birlikte yakaladılar.

Jandarmadan Kaçak Kazı Yapanlara Suçüstü

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca yapılan yazılı açıklamaya göre 21-28 Ocak 2019 tarihleri arasında icra edilen adli ve önleyici faaliyetler neticesinde;

KAÇAKÇILIK SUÇLARI KAPSAMINDA

Silifke ilçesinde 26 Ocak 2019 tarihinde yapılan operasyon sonucunda; kaçak kazı yapan (3) şüpheli şahıs kazı malzemeleri ile birlikte suçüstü yakalanmıştır. Şahısların ikamet adreslerinde ve olay mahallinde yapılan aramada;  muhtelif kazı malzemeleri ile birlikte, (1) adet dizüstü bilgisayar,   (1) adet yeraltı kamerası, (3) adet ruhsatsız av tüfeği, tarihi eser niteliğinde (1) adet hançer ile (1) adet küp testi ele geçirilmiştir. Şüpheli şahıslar hakkında adli işlem yapılmıştır.

TERÖR SUÇLARI KAPSAMINDA

1.    22 Ocak 2019 tarihinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği suçundan yakalanan (1) şüpheli hakkında adli işlem yapılmıştır.

2.   25 Ocak 2019 tarihinde sosyal medya üzerinden PKK/KCK silahlı terör örgütünün propagandasını yapma ve Cumhurbaşkanına Hakaret suçlarından yakalanan (1) şüpheli hakkında adli işlem yapılmıştır.

TRAFİK DENETİMLERİ KAPSAMINDA YAPILAN UYGULAMALARDA

Trafik timleri tarafından yapılan uygulamalarda, (5.341) araç kontrol edilmiş;

            a. (334) araç sürücüsüne cezai işlem uygulanmıştır.

            b. (65) araç trafikten men edilmiştir.

            c. (25) Okul servis aracı, (12) İşçi Servisi kontrol edilmiştir.

            ç. Jandarma Trafik Sorumluluk sahası içerisinde (6) kaza meydana gelmiş bu kazada (12) vatandaşımız yaralanmıştır.

Mersin İl Jandarma Komutanlığınca emniyet ve asayiş hizmetlerinin sağlanmasına yönelik olarak her türlü suç unsuruyla etkin mücadeleye aralıksız devam edilmektedir.

    Kamuoyuna saygı ile duyurulur.