GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2019 14:39   Güncelleme : 24-01-2019 14:39

Erdemli Belediyesi Duraklarını Kendisi Üretiyor

Erdemli Belediyesi, üreten belediyecilik kapsamında ilçeye yerleştirilecek durakların üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirerek ilçeye görüntü açısından da yeni bir bakış açısı getiriyor.

Erdemli Belediyesi Duraklarını Kendisi Üretiyor

Erdemli Belediyesi, dışa bağımlı kalmamak adına çevre düzenlemesinde kullandığı bitkileri kendi serasında üretmesinin ardından, kullanılacak durakların da kendi atölyesinde üretimine başladı. Alt zeminine kadar her bir bölümünün üretimini kendi gerçekleştiren Belediye, yapılan durakları halkın kullanımına sunmaya başladı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, gerçekleştirilen her bir hizmetin kentin geleceğine yatırım amaçlı planlandığını bildirerek, amaçlarının her şeyden önce dışa bağımlılığı sonlandırmak olduğunu ifade etti. Bu kapsamda özellikle çevre düzenlemesi ve mimari açıdan hizmet ürettiklerini belirten Başkan Tollu, Erdemli’nin kalkınması adına önemli projelerin de yolda olduğunun müjdesini verdi. Duyarlı belediyecilik algısı ile her kesimin övgüsünü kazanan Belediye Başkanı Tollu, özellikle doğanın faydasına olacak konularda ayrı bir görev üstlendiklerini belirtti.