GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-01-2019 14:19   Güncelleme : 24-01-2019 17:05

Başkan Tollu’dan Şehidin Ailesine Duygu Yüklü Anlamlı Ziyaret

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Şehit Astsubay Musa Özalkan’ın şehadetinin yıl dönümünde, Ankara’da şehidin ailesini ziyaret etti.

Başkan Tollu’dan Şehidin Ailesine Duygu Yüklü Anlamlı Ziyaret

Geçtiğimiz yıl, Zeytindalı Harekâtında şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, Şehit olması halinde, kreş yapılmasını vasiyet eden Özalkan'ın vasiyetini, Erdemli Belediyesi yerine getirmiş ve kreşin ismini Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan Kreş ve Gündüz Bakım Evi olarak belirlemişti.  

Şehidin şehadet yıldönümünde, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Ankara'da oturan ailesini ziyaret etti. Duygu yüklü ziyarette Başkan Tollu Şehit Ailesine, kreşin fotoğraflarından oluşan bir albüm armağan ederek sabırlar diledi.

Şehadetin kutsal bir makam olduğunu vurgulayan Tollu, şehidin babası Selahattin Özalkan ve annesi Hatice Özalkan ile sohbet etti. Başkan Tollu, Musa Özalkan ve tüm şehitlerin sayesinde bu ülkenin hâlâ ayakta durduğunu belirterek;

"Bizler onların sayesinde bu eserleri yapıyor, onları yaşatmaya çalışıyoruz. Onlar için ne yapsak azdır. Çünkü onlar bizim için bu vatanın bekası için gözlerini kırpmadan canlarını feda etmişlerdir. Güzel Rabbim, onların şehadetini kabul etsin inşallah. Bizler, şehidimizin vasiyetini yerine getirmenin onurunu, gururunu ve mutluluğunu, kıymetli ailesiyle paylaşmak ve sene-i devriyesinde ailesinin elini öpmek için buradayız. Şehidimizle gurur duyuyoruz. Ailesinden de Allah razı olsun. Çok kıymetli çok değerli bir insan yetiştirmişler. Tüm şehitlerimizden ve gazilerimizden Allah razı olsun." Dedi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun ziyareti ile duygusal anlar yaşayan aile, evlatlarının vesayitenin yerine getirilmesinden dolayı teşekkür ettiler.

Şehidin vasiyetinin yer aldığı konuşmasını ve fotoğrafını kreşe asılması için hediye eden baba Özalkan, Başkan Tollu’ya yaptıkları çalışmadan dolayı teşekkür etti. Anne Hatice Özalkan, ziyarette duygusal anlar yaşarken yüzlerce ve binlerce çocuğun oğlunun adı ile yetişeceğini bilmenin gururunu taşıdıklarını ifade etti.

Ziyaret esnasında ayrıca Şehit Musa Özalkan için yaptırılan video klipte ailesine izlettirildi. Aile en kısa zamanda Erdemli’ye gelerek ziyarette bulunacaklarını ve kadirşinas Erdemli halkına da ayrıca teşekkürlerini ilettiler.