GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2019 14:17   Güncelleme : 21-01-2019 15:34

Güneş’in Çocukları Büyüledi

Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzerine Erdemli Belediyesi'nin açılışını gerçekleştirdiği kreş, ara dönem için hazırladığı gösterimi Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirdi.

Güneş’in Çocukları Büyüledi

Çocukların gösterileri büyük beğeni topladı. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Etkinlikte yaptığı konuşmada, ülkenin geleceğinin çocuklara emanet olduğunu vurguladı.

Bu emanetin kutsal olduğunu belirten Başkan Tollu şöyle konuştu: “Çocuklarımızın değerli aileleri, sizler sayesinde ülkemizin geleceği emin ellerde. Çocuklarımızın yetiştirilmesi gibi kutsal bir vazifeyi üstlenen kıymetli hocalarımız, geleceğin müreffeh ve aydınlık olması sizlerin yetiştirdiği çocuklarımızla mümkün olacaktır. Vazifeniz ağır ancak üç kıtada at oynatmak bizden başkasına nasip olmamıştır. Siz çocuklarımız ise sadece kendinizden sorumlu değilsiniz, şanlı tarihe sahip bu ülkenin, büyük Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine ulaşması da sizlerin sorumluluğundadır.” Dedi.

Konuşmanın ardından miniklerin hazırladıkları gösterileri katılan veliler ve davetliler büyük bir coşku ile izlediler. Erdemli Belediyesi'nin Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzerine hizmete sunduğu kreş, uzman kadrosu ve eğitimleri ile ailelerin çocuklarını güven içerisinde emanet ettiği bir kurum oldu.

Şehit Musa Özalkan Kreşi, ilçe çocuklarının sağlıklı bir ortamda yetiştirilmesini sağlamaktadır. Spor dersleri ile haftanın belirli günleri çocuklara verilen jimnastik eğitimleri yanında, kukla oyunları, tiyatro gösterimleri gibi sosyal faaliyetlerde gerçekleştiriliyor.

Özel bale, jimnastik sınıfı ve on uygulama sınıfından oluşan kreşte; İşaret Dili, İngilizce, Rusça ve Arapça dersleri veriliyor.