GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2019 16:46   Güncelleme : 19-01-2019 21:24

Binlerce Çocuğun Kar Sevinci

Erdemli Belediyesi öğrencilere karne hediyesi olarak düzenlediği 1. Kar Şenlikleri binlerce öğrenci, veli ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.​Erdemli Sahil Bandı Dr. Devlet Bahçeli meydanında gerçekleştirdiği Kar Festivaline MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP Erdemli İlçe Başkanı Fatih Serin, Belediye Meclis Üyeleri, öğretmenler, veliler ve binlerce öğrenci katıldı. İlçenin kar yağan mahallelerine gidemeyen çocukları kar ile buluşturan Belediye, sucuk ekmek ve karsambaç ikram ederek çocuklara karne hediyesi verdi.

Binlerce Çocuğun Kar Sevinci

Geçmiş yıllarda, ilçe merkezine kar yağmaması ve her çocuğun kar yağan mahallelere ulaşamaması sebebi ile okul bahçelerine kar getiren Erdemli Belediyesi, etkinliği ilçe geneline yayarak 1. Kar Şenliğini gerçekleştirdi.

Dr. Devlet Bahçeli Meydanında yapılan şenlikte Belediye, sadece çocukları değil tüm vatandaşı kar ile buluşturarak, sucuk ekmek ve karlı pekmez dağıttı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı konuşmada, karla buluşmayan çocuğun kalmaması ve çocukların aileleri ile birlikte vakit geçirebilmesi adına bu festivali düzenlediklerini bildirdi. Gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını belirten Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, çocuklara karne hediyesi olarak böyle bir festivali gerçekleştirdiklerini dile getirerek, “Belediye ekiplerimiz Torosların zirvesinden yaklaşık 500 ton kar getirdi. Geceden başlayan kar getirme ve eğlence gündüz de sürdü.

Dev iş makineleri ile kar meydana dökülürken bir taraftan da gençler kardan adam yapma ve kartopu oynamaya başladı. Yani çocuklarımız eğlenmeye geceden başladı. Kar eğlencesinin yanı sıra kar şenliğine gelenlere 500 kiloluk sucuk ekmek pişirdik. 100 litrelik pekmez şerbetinden karsambaç yaptık. 

Erdemli’deki binlerce öğrencimizi Toros dağlarına kara götüremezdik ancak kar’ı biz gençlerimiz ve çocuklarımızın ayaklarına getirdik. Kar üzerinde oynayan çocukların mutluluğu bir ömre bedel. Onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz. Sahil kesimindeki Erdemliler olarak hepimiz iyi biliyoruz ki kar görmek hepimizin özlemi. Halkımızın bu özlemini gidermeye çalıştık. Özellikle çocuklarımızın kartopu oynamaları bizleri sevindirdi mutlu olduklarını görmek bizleri daha da mutlu etti.’’ Dedi.

Başkan Tollu çocuklarla kartopu oynadı ve elleriyle sucuk ekmek ikram etti.

Programda konuşma yapan MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Tollu’ya teşekkür dileklerini iletti. Erdemli’de gerçekleştirilen hizmetlerin her alanda vatandaşın rahatının düşünülerek yapıldığını bildiren Vekil Şimşek, “Öğrencilerimizin karne böylesine bir güzel organizasyonla ortak olan başarılı başkanımız Mükerrem Tollu’ya teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizin eğitim hayatlarında başarılar dilerim.

MHP ve AKP’nin Cumhur  ittifakı adayı Erdemli’de Mükerrem Tollu’dur. Yaptıkları hizmetlerden dolayı başkanımıza teşekkür ederek, yolunun açık olmasını dilerim.” Dedi.