GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-01-2019 14:12   Güncelleme : 19-01-2019 14:12

Erdemli’ye Kartlı Bisiklet Sistemi Geliyor

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, eğitim kurumları gezileri kapsamında Sınav Kurs Merkezi, 75. Yıl Anaokulu, Masal Gündüz Bakım Evi ve Ahter Terapi Merkezi’ne ziyarette bulundu.Başkan Tollu ziyaretler esnasında özelliklere gençelere müjdeli bir haber vererek önümüzdeki dönemde Kartlı Bisiklet Sisteminin geleceğini söyledi.

Erdemli’ye Kartlı Bisiklet Sistemi Geliyor

75. Yıl Anaokulu Müdürü Sedat Toker ve öğretmenlerle sohbet eden Başkan Tollu, Kültür Merkezi’nde bulunan kurslardan söz etti. Öğrencilerin küçük yaşta sanatla tanışması için çalışmalar yaptıklarını belirten Tollu; resim, bağlama, gitar, yaratıcı drama gibi sanatsal kursların yanı sıra futbol, voleybol, yelken ve okçuluk gibi spor dallarında da eğitim verdiklerini dile getirdi. Öğretmenlerin ilçe içerisinde kart sistemi ile bisiklet kiralanması sisteminin getirmesini istemeleri üzerine Başkan Tollu, yeni dönem içerisinde proje kapsamında değerlendirilip, hizmete sunacaklarını söyledi.

Çocuk Hakları Seminerleri Düzenlenecek

Başkan Tollu Sınav Kültür Merkezi müdürü Sedat Arslan ve öğretmenlerle bir araya gelerek, Erdemli ‘de eğitimi daha iyi yerlere getirmek adına uğraştıklarını belirtti ve çocukların eğitimleri hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerine anaokulları ile devam eden Tollu, kendisini görmek isteyen bir çocukla sohbet ederek çikolata ikramında bulundu.  Masal Gündüz Bakım Evi Müdürü Müslüme Eseli, Erdemli Belediyesi’nin Çocuk Danışma Merkezi kurmasından duydukları memnuniyeti ifade etti ve birlikte çalışmalar yapmak istediklerini belirtti. Özellikle çocuk hakları ve çocuk istismarı gibi konuların üzerinde seminerler düzenleyerek çocukları ve aileleri bilinçlendirme çalışmalarında, Çocuk Danışma Merkezi’ne destek olmak istediklerini söyledi.

Başkan Tollu Erdemli’ de Fark Yarattı

Ahter Terapi Merkezi Müdürü Ahter Sümbül, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun eğitim ve sanata yapılan desteklerinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, Erdemli’de fark meydana getirdiğini söyledi. Engelli çocukların eğitiminin daha özenli ve ilgili olması gerektiğine dikkat çeken Ahter Sümbül, Engelsiz Park’ın açılacak olmasından dolayı Başkan Tollu’ ya teşekkürlerini iletti.