GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2019 19:46   Güncelleme : 18-01-2019 19:46

Dilek Yalçın Hoca Meclis Üyeliğine Aday

Emekli öğretmen Dilek Yalçın, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’ne Belediye Meclis Üyesi aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Dilek Yalçın Hoca Meclis Üyeliğine Aday

Üç yıl MHP Erdemli Kadın Kolları Başkanlığı da yapan emekli öğretmen Dilek Yalçın’ın Erdemli Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adaylığı başvurusunu ilçe yönetim kurulu üyesi Turgut Tartar tarafından teslim alındı. Dilek Yalçın’ın meclis üyeliği başvurusu esnasında MHP Erdemli Kadın Kolları Başkanı Şeyma Dölek ve çok sayıda partili kadın hazır bulundu.

Dilet Yalçın öğretmenin başvurusuna kabul eden Turgut Tartar, ‘’Halkımıza hizmet etmek düsturumuzdur. Dilek hocamı kadın kolları başkanlığı yaptığı dönemden daha iyi tanımaktayız. Bir kadın olarak belediye meclis üyeliği için medeni cesaret göstererek başvurusunu yapması bizleri mutlu etmiştir. Meclis üyeliği için şu ana kadar kadınlarımızdan dilek hocam haricinde kimse müracaat etmedi. Dilek hocam aynı zamanda bir ilki de başarmış oldu. Hayırlı uğurlu olsun’’ dedi.

Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu yapan emekli öğretmen Dilek Yalçın ise, siyasi tecrübesinin bulunduğunu bu nedenle de belediye meclis üyeliği için aday adayı olduğunu belirtti. Kutlu bir yola çıktık Allah hakkımızda ne hayırlı ise onu versin diyerek daha fazla kadının yerel mecliste olması gerektiğine inandığını vurgulayan Yalçın, ‘’İnandığım, güvendiğim ve içerisinde bizzat görev yaptığım 50 yıllık çınarımız Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) çatısı altında aktif siyasette olmak, halkımıza daha fazla hizmet etmemizi zorunlu kılıyor. Davama ve milletime hizmet etmek beni onurlandırıyor’’ şeklinde konuştu.