EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-01-2019 18:32   Güncelleme : 18-01-2019 18:32

Erdemli’de 31 bin 704 Öğrenci Karne Aldı

Erdemli genelinde eğitim öğretim gören 31 bin 704 öğrencinin karne aldığı bildirildi. Karne dağıtımı için iki ayrı tören düzenlendi. İlk tören Şehit Öğretmen İlk tören Hacı Ömer Serin İlkokulunda, ikinci tören ise evde eğitim gören 30 öğrenci için Erdemli Öğretmen evinde düzenlendi.

Erdemli’de 31 bin 704 Öğrenci Karne Aldı

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Behzat Egilmez, ilçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü. Milli eğitim Şube Müdürleri, okul Müdürü Mehmet Taş, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı törenlerde konuşan ilçe kaymakamı Avni Kula, öğrencilere yarıyıl tatilinde bol dinlenmelerini ve kitap okumalarını söyledi.

Erdemli’de toplam 31 bin 704 öğrencinin karne aldığını anımsatan Kula, ‘’Erdemli ilçemizde 178 kurumumuzda 31 bin 704 öğrencimiz ile 2 bin 27 öğretmenimiz birinci dönemin yorgunluğunu gidermek için iki haftalık dinlenme sürecine giriyorlar. Eğitim öğretimde birinci derecede görev ve sorumluluk üstlenen tüm yönetici ve öğretmenlerimizi, dönemin sorunsuz ve başarı ile tamamlanmasındaki gayret ve fedakârlıkları sebebiyle kutluyorum’’ dedi.

Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Behzat Egilmez de konuşmasında, yarıyıl tatili nedeni ile tüm öğretmen ve öğrencilere kutladı. Öğrencilerimizin olgunlaşma serüveninde “İnsan insanın gölgesinde yetişir.” diyerek çocuklarımızın örnek şahsiyetleri olmuş değerli eğitimcilerimi sabır, emek, samimiyet ve fedakârlıkları için bir kez daha tebrik ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum diyen Egilmez şöyle konuştu:

‘’Aileleriniz ve öğretmenlerimizle milletimizin ortak paydası sizlersiniz. Ebeveynlerinizin önceliği, her koşulda en kıymetlisi sizler, öğretmenlerinizin göz bebeğisiniz. Sizlerin çocukluk ve gençlik yıllarındaki mutluluğu, bugün ve yarının başarılı bireyleri olarak hayat sürmeniz için el birliğiyle çabalıyoruz. 

Her kademeden katılımlarla bu doğrultuda hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonunun hedeflerine ulaşabilmemiz, ülkemizin nice 2053 ve 2071’lere daha güçlü erişebilmesi için temel uygulayıcılarımız olarak sizlerin; Vizyon Belgesi’nin gayesini, ruhunu, hedeflerini ve felsefesini özümsemeniz için yarıyıl tatilini de iyi bir fırsat olarak değerlendirmenizi istirham ediyorum.’’ 

Ortak geleceğimiz olan; sizlerin doğal ortamında büyüyen, renk bulan, hayata dair ilk alışkanlıklar kazanan en kıymetlileriniz çocuklarınız için, öğretmen ve okullarımızla birlikte çalışıyoruz diyen Egilmez sözlerini şöyle tamamladı:

‘’El birliği ile gerçekleşen bu ortak çalışmanın çocuklarımızda hayat bulduğunu unutmayınız. Bu doğrultuda eğitim hayatının bir dönemlik kısmının ardından, sonuç her ne olursa olsun genellemeye dönüştürmeden, öğrencilerimizin hayatına en güzel etki sunacak şekilde tatilin birlikte değerlendirilmesinin faydalı olacağını hatırlatmak isterim. 

Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizde  eğitim ve öğretiminin başarılı bir şekilde tamamlanabilmesi için her türlü desteği eksik etmeyen yöneticilerimize, okul müdür ve müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve eğitim personelimize teşekkür ediyorum.

İkinci yarıyıla sağlık, mutluluk ve huzurla başlamayı diler, muhabbetlerimi sunuyorum.’’ Şeklinde konuştu.