GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2019 13:37   Güncelleme : 17-01-2019 13:37

Erdemli’ye Kız Yurdu Açılacak

Başkan Tollu Erdemli’de bulunan özel okulları ve özel kreşleri ziyaret etti. Kreşlere yapılan ziyaretlerde çocuklar Başkan Tollu’ya özel yaptıkları gülleri verip, şiir okudular. Tollu, çocuklarla sohbet edip, onlara çikolata ikram etti. Ziyaretleri sırasında Başkan Tollu özellikle kalacak yer olmadığından Erdemli merkezine bir kız yurdu yapacaklarını söyledi.

Erdemli’ye Kız Yurdu Açılacak

Kız Çocuklarının Okuması İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz

Milletlerin gelişmişlik seviyesinin okul öncesi eğitim ile ölçüldüğünü belirten Başkan Tollu, açtıkları kreşte vizyon oluşturmak adına yaptıkları çalışmalardan bahsetti. İngilizce, Arapça, Rusça dillerinde ders verdikleri kreşte aynı zamanda farklı sanat dalları ve spor aktivitelerine de yer verdiklerine değinen Başkan Tollu, okul öncesi eğitimde ileri seviyeyi hedeflediklerini belirtti.

Kız çocuklarının ülkenin geleceği olduğunu söyleyen Tollu, “ Kızlarımızın okuması için elimizden geleni yapıyoruz. Açılacak olan kız yurdunda biraz geç kalınmış olsa da, yeni dönemde bu sıkıntıyı çözüme kavuşturacağız. Barınma problemi yüzünden okulda aksaklık yaşayan birkaç kız öğrencimizin sorunlarını hallettik. Yeni hizmete sunacağımız yurtla birlikte çoğu kızımız rahatlıkla okula gidebilecek” dedi.

Belediye Eğitimde Doğru Adımlar Atıyor

Başkan Tollu özel bir KPSS kursuna yaptığı ziyarette, Kurum müdürü Gürcan Yurtseven, “ Eğitim sektöründe belediye olarak çok doğru adımlar atıyorsunuz. Dershane ve kreşte bunların kanıtıdır. Mezun olan öğrenciler için de bir çalışmanız olmalı ve bir KPSS kursu açmalısınız. Erdemli’nin buna ihtiyacı var” dedi. Belediye olarak vakıf üniversitesi kurabilecek bir potansiyellerinin olduğuna değinen Yurtseven, üniversitenin açılması halinde Erdemli ‘ye istihdam sağlamakla birlikte, şehir dışında okuyamayan öğrencilere de imkan sağlanabileceğine dikkat çekti.