GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-01-2019 12:17   Güncelleme : 17-01-2019 12:22

Başkan Tollu’dan Karne Hediyesi, Kar Şenliği

Çocuklar, gençler, veliler ve herkes; kar topu oynamaya, kardan adam yapmaya, karda sucuk ekmek ve pekmezli kar yemeye hazır mısınız?

Başkan Tollu’dan Karne Hediyesi, Kar Şenliği

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu 15 tatile giren öğrencilere karne hediyesi olarak 1. Kar Şenliği düzenlediklerini söyledi.

Başkan Tollu 19 Ocak Cumartesi günü saat 11:00’de Dr. Devlet Bahçeli Meydanı’nda düzenleyecekleri sınırsız kardan adam, sucuk ekmek ve karsambaç ikramlarının olacağı Kar Şenliğine herkesi davet ettiklerini belirtti.

Geçmiş yıllarda, ilçe merkezine kar yağmaması ve her çocuğun kar yağan mahallelere ulaşamaması sebebi ile okul bahçelerine kar getiren Erdemli Belediyesi, etkinliği ilçe geneline yayarak 1. Kar Festivali hazırlıklarını tamamladığı bildirildi. Cumartesi günü saat 11:00’de Dr. Devlet Bahçeli Meydanında yapılacak olan festivalde Belediye, sadece çocukları değil tüm vatandaşı kar ile buluşturacağını, sucuk ekmek dağıtılacağını, karlı pekmez dağıtılacağını duyurdu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptığı açıklamada, karla buluşamayan çocuğun kalmaması ve çocukların aileleri ile birlikte vakit geçirebilmesi adına bu festivali düzenlediklerini belirterek, “Tüm vatandaşlarımızı çocukları ile birlikte festivalimize davet ediyorum.” dedi.

Başkan Tollu, bu festivalin ayrıca çocuklara karne hediyesi olacağını söyledi.