SPOR
Giriş Tarihi : 16-01-2019 21:53   Güncelleme : 16-01-2019 22:00

Şampiyonların Hedefleri Büyük

Erdemli Halk Eğitim Merkezi tarafından Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü binasında açılan Fevzi Arslan’ın antrenörlüğünde Wushu spor kursu Mersin’de düzenlenen il seçmelerinde çeşitli kilolarda 12 birincilik 4 de ikincilik elde etti.

Şampiyonların Hedefleri Büyük

Sporcuların çoğunluğunun abi kardeş olması dikkatlerden kaçmazken Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Erdemli Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç ile birlikte kendileri küçük hedefleri büyük sporcuların madalyalarını taktı, sporcu ve antrenörleri başarılarından dolayı kutladı.

Hayatın her alanında önce ahlak devamında da yapılan mesleğin gereği yerine getirilmeli diyen Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Mersin’de yapılan il seçmelerinde gösterilen başarıdan dolayı önce, aileleri, ardından hocalarınızı ve sizleri tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum’’ dedi.

Kaymakam Kula, ‘’Erdemli'de açılan spor salonlarında birçok gencin değişik dallarda spor yaparak büyük başarılar elde ettiğini belirterek, Bunların en sonuncusu ise sizlerin Wushu dalında Mersin'de göstermiş olduğunuz büyük başarı oldu. Bu başarıları Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında başarılar bekliyoruz. Spor ahlaktır. Spor Ahlakını hiçbir zaman unutmayın. Sizleri bu spora yönlendiren ailenize, sizleri Eğiten hocalarınıza çok teşekkür eder, Başarılarınızın devamını dilerim’’ şeklinde konuştu.

Erdemli Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü ise, yaptığınız spor dalında ne kadar canınız yanarsa o derece kuvvetli olmanıza yardımcı olacaktır diyerek, ‘’Ben il birincisi oldum diye işi gevşetmeyin. İstikrar başarılarınıza başarı katacaktır. Hepinizi tebrik ediyorum’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından dereceye giren sporcuların madalyaları takıldı, günün anısına sporcu ve aileleri ile birlikte toplu anı fotoğrafı çektirildi