GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2019 18:17   Güncelleme : 13-01-2019 18:24

Başkan Mükerrem Tollu, “Birlik ve Beraberlik içerisinde Hizmetlerimize Devam Edeceğiz”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, MHP İlçe Yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte mahalle gezilerine devam ediyor. Başkan Tollu, Üzümlü Mahallesi Muhtarı Mustafa Başbilen, Doğu Sandalı Muhtarı Hasan Bulut, Şahna Mahallesi Muhtarı Nizamettin Öztürk ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Mükerrem Tollu, “Birlik ve Beraberlik içerisinde Hizmetlerimize Devam Edeceğiz”

Ziyaretlerine Şahna Mahallesi ile başlayan Mükerrem Tollu, vatandaşlarla bir araya gelerek köyle ilgili sorunlarını ve isteklerini dinledi. Muhtar Nizamettin Öztürk Belediyeden istenilen her hizmetin karşılandığını belirterek, “Belediyemiz sulama havuzumuzu yaptı. Fakat bir tane havuz sulama için yeterli kalmıyor.” dedi. Mükerrem Tollu sezon başlamadan ikinci sulama havuzu için çalışmalara başlanacağının sözünü vererek, “ Ekmeğin, aşının peşinde olan halkın her zaman yanındayız. Biz onlarla birlikte olacağız ki; onlar üretsin, Erdemli kazansın.” dedi.

Beton Asfalt Denemelerine Başlandı

Üzümlü Mahallesi Muhtarı Mustafa Başbilen, başkanın her zaman vatandaşın yanında olduğunu, sadece seçim zamanı gelmediğini belirtti ve yapılan yatırımlar için Mükerrem Tollu’ya teşekkür etti. Mükerrem Tollu, “ Biz köylere çok şey borçluyuz. Köyde büyüyen bir çocuk olarak köyde yaşamın zorluğunu bilirim. Eskiden atalarımız bu ülkeyi savaştan kurtardı. Şimdi de köylümüz üreterek, ülkemizi ekonomik savaştan kurtaracak” dedi. Yolla ilgili sorulan soruları yanıtlayan Mükerrem Tollu beton asfalt denemelerine başlandığını, bu şekilde dışa bağımlı olmadan, ucuza yol yapılabileceğini belirtti.

Parti Anlayışı İle Yola Çıkmadık

Ziyaretini Doğu Sandal’da tamamlayan Mükerrem Tollu, çok zor şartlardan bugünlere gelindiğini, borçlarla alınan bir belediyenin artık üreten bir belediyeye dönüştüğünün altını çizdi ve “5 yıldır hizmetle dolu dolu geçiriyoruz. Mahalleri gezip, vatandaşlarımızın sevgisini ve saygısını görünce işimizi iyi yaptığımızı anlıyoruz. Hiçbir zaman parti anlayışı ile yola çıkmadık. Partimize bağlılığımız elbette ki sonsuz. Ama belediyecilik anlayışı partiden bağımsız hareket ediyor. Birlik ve Beraberlik içinde hizmetlerimize devam edeceğiz. Sizler de seçim zamanında partiler uğruna, komşularınızla kavga etmeyin” diyerek parti yüzünden oluşan gerginlik ortamından uzak durulması gerektiğine dikkat çekti.