GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-01-2019 19:36   Güncelleme : 11-01-2019 19:36

Başkan Tollu Eczacılarla Buluştu

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu Mersin Eczacılar Odası Erdemli Temsilciliği’nde eczacılar ile bir araya geldi.

Başkan Tollu Eczacılarla Buluştu

Erdemli Eczacılarını ziyarette konuşan başkan Tollu, eczacılarımız toplumun önde gelen aydın insanları olduğunu söyledi. Sizlerin fikirlerini ve düşüncelerini almak bizler için önemli diyen Mükerrem Tollu,  “Mersin’in en hızlı büyüyen kenti Erdemli. Elbette eksikliklerimiz bulunmakta fakat biz elimizden geldiğince, en hızlı şekilde sorunlara çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi.

Erdemli’nin turizm, tarım ve sanayi gibi birçok farklı sektörde gelişebileceğinin altını çizen Tollu, bu gibi yatırımların çoğalması için bazı şeylerin değişmesi gerektiğine dikkat çekerek “ Turizmin gelişmesi için öncelikle havalimanının yapılması ve yolların değişmesi şart. Ulaşım ne kadar kolay olursa, insanlar o kadar fazla ziyarette bulunur. Eskiden kokudan durulmayan denizimiz, şimdi mavi bayraklı. Biz elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Mükerrem Tollu yapılacak olan yatırımlarla birlikte, Erdemli ‘de kalkınmanın sağlanacağından bahsetti. “Örneğin; 2019 senesi içerisinde doğalgaz çalışmaları başlayacak. Doğalgaz ile birlikte sadece yazları Erdemli ’de bulunan birçok insanın kışın da ilçede kalacak ve bu sayede yatırım artacak. Gelişen ve büyüyen Erdemli ‘de bu tarz sorunları daha az yaşayacağız” ifadesini kullandı.

Eczacılar odası temsilcisi Samet Yörük de, Eczacılık fakültesi olmasından kaynaklı Erdemli ‘de bile gereğinden fazla eczane açılmasının olumsuzluğundan söz ederek,

Başkan Tollu ’nun ziyaretinden memnun kaldıklarını dile getirdi.