Erdemli'de Öğrencilere ‘Siber’ Eğitimi
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Erdemli'de Öğrencilere ‘Siber’ Eğitimi

​Mersin Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri tarafından öğrencilere yönelik "Güvenli İnternet ve Siber Suçlar" konulu seminer düzenlendi.

Erdemli'de Öğrencilere ‘Siber’ Eğitimi
Bu içerik 866 kez okundu.
Advert

İçişleri bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği okullarda "Güvenli İnternet ve Siber Suçlar" konulu öğrencileri bilgilendirmeli eğitim seminerleri aralıksız sürüyor.

Erdemli'deki 13 lisede düzenlenen seminerde Mersin Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uzmanlarından Kürşat Buğra Bilgin ile Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinde görevli Ali Toroman öğrencileri, "Güvenli İnternet Erişimi, Güvenli Sosyal Medya ve İnternet Bağımlılığı" konusunda bilgilendirmelerde bulundu.

İnternet üzerinde en çok uygulanan e-hırsızlık yöntemlerini öğrencilere anlatan siber polisi, özellikle basit parolalar, sosyal ağ yönetmeleri, şifresiz Wifi ağları, virüs ve programların dolandırıcılıkta kullanıldığını anlattı.


-"Eposta ile gelen dosyalara dikkat"


Öğrencileri, kişisel bilgileri güncelleme amaçlı gelen epostalara itibar etmemeleri konusunda uyaran Mersin Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Erdemli İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği elemanlarından Bilgin, eposta ile gelen dosyalara devamlı şüphe ile yaklaşılması gerektiğini kaydetti. Bilgisayarınızda mutlaka güncel bir anti virüs programı kurulu olsun uyarısında bulunan Bilgin, ‘’İnternet kafe gibi çok kişinin kullandığı bilgisayarlarda, tarayıcının şifrenizi kaydetmesine izin vermeyin. Zararlı internet içeriklerinden korunmak için, internet servis sağlayıcınızdan güvenli internet hizmetini talep edin. Güvenli İnternet hizmeti ücretsizdir, sizi ve bilgisayarınızı birçok zararlı içerikten korur. Size bedava ürün, hizmet veya ödül vaat eden mesajlardan ve sitelerden kesinlikle uzak durunuz" dedi.

Öğrenciler, video gösterileri, güvenli internet kullanımı, internette bilgi güvenilirliği, internet bağımlılığı, banka hesaplarının güvenilirliği, internet üzerinden güvenli alışveriş ve bilinçli sosyal medya kullanımı hakkında bilgilendirildi. Öte yandan öğrenciler merak ettikleri soruları sorarak bilgi sahibi olma fırsatı buldular.

erdemli ajans emniyet müdürlüğü siber suçlar güvenli internet erdemli erdemli eğitim erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Burası Erdemli, Burada İş Var
Burası Erdemli, Burada İş Var
Miniklerden Çanakkale Ruhu
Miniklerden Çanakkale Ruhu
Çanakkale Zaferi 104. Yılı Erdemli'de Coşkuyla Kutlandı
Çanakkale Zaferi 104. Yılı Erdemli'de Coşkuyla Kutlandı
Tollu, Erdemli’de Tarih Yazacağız
Tollu, Erdemli’de Tarih Yazacağız