EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-01-2019 15:51   Güncelleme : 06-01-2019 15:51

Erdemli’nin Hafızları Bir Numara

Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammed Sami Gür ile Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Veli Emre Kaan Alav Mersin’de yapılan Hafızlararası yarışmada birinci olarak hem Lise, hem de ortaokulda Erdemli’ye birinciliği getirdikleri bildirildi.

Erdemli’nin Hafızları Bir Numara

Mersin Yenişehir Proje İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda Liselilerin, Akdeniz İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda Ortaokulu öğrencilerinin Hafızlık, Kuranı Kerim’i ve Ezanı güzel okuma yarışmalarında Erdemli’yi temsilen yarışmaya katılan Erdemli Anadolu İmam Hatip Lisesi hafızlarında Muhammed Sami Gür ile Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu hafızlarından Veli Emre Kaan Alav hafızlık dalında birinci olurkan Kuranı Kerim ve Ezanı güzel okumada da 4.lüğü Erdemli’li öğrenciler aldılar.

Yarışmanın neticesinden ve öğrencilerinin başarılarından dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren Lise Müdürü Veysel Ersen ve Ortaokul Müdürü Bilgehan Çetinkaya şunları söyledi; “Her iki öğrencimizi de tebrik ediyor, Başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencilerimizin akademik eğitiminin yanında hafızlık konusunda yetişmelerinde büyük emekleri olan Erdemli ilçe müftülüğümüze bağlı 15 Temmuz Şehitleri Hafızlık Merkezi müdürü Muhammet Borcaktepe başta olmak üzere Müdür Yardımcısı Özgür Balcı ve diğer bütün personele de ayrıca teşekkür ediyoruz. Erdemli İmam Hatip Okulları Ortaokulu ile lisesiyle hafızlık konusunda marka olma yolunda inşallah.” Dediler.

Erdemli Ajans olarak hafızlarımızı ve onlarda emeği geçen öğretmen ve ailelerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.