SPOR
Giriş Tarihi : 05-01-2019 19:22   Güncelleme : 05-01-2019 21:27

Tüm Dallar Atıcılık Türkiye Kupası Erdemli’de Başladı

​Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonunun 2019 yılı faaliyet programında yer alan 10-25 ve 50 metre tabanca (P1-P2-P3-P4) ve tüfek (R1-R2-R3-R4-R5-R6) kategorilerinde gerçekleştirilecek, ‘’Tüm Dallar Atıcılık Türkiye Kupası’’ Mersin’in Erdemli ilçesindeki Atış Poligonunda başladı.

Tüm Dallar Atıcılık Türkiye Kupası Erdemli’de Başladı

5-7 Ocak günleri arasında başlayan yarışmaların birinci günü resmi antrenmanla başladı. Yurt genelinden toplam 77 sporcunun katıldığı yarışlarda dereceye giren sporcular 2019 yılı içinde Birleşik Arap Emirliklerinde yapılacak olan Dünya Kupasına katılmaya hak kazanacak.  

Federasyon Atıcılık dalı sorumlusu Kadri Akgün, yaptığı açıklamada yılın ilk faaliyeti olan, ‘’Tüm Dallar Para Atıcılık Türkiye Kupasının’’ 10-25 ve 50 metre havalı tabanca ve tüfek kategorilerinde gerçekleştirilecek faaliyete yurt genelinden toplam 77 sporcunun katıldığını söyledi.

Önceki yıllara oranla sporcu artışının gerçekleştiğini belirten Akgün amaçlarının bu yıl içinde sporcu sayısını 150’ye çıkartmak olduğunu kaydetti.

Müsabakanın asıl amacının 14-24 Şubat tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’inde yapılacak olan Bedensel Engelliler Dünya Kupası seçmeleri niteliğini taşıdığını vurgulayan Akgün şöyle konuştu:

‘’Avrupa ve dünya kupalarında derece yapan sporcularımıza ek olarak yeni sporcular ortaya çıkartmak istiyoruz. Burada dereceye giren sporcularımız dünya kupasına katılmaya hak kazanacak. Böylece Bedensel Engelliler Atıcılık Sporu Milli Takımına yeni sporcular katmayı hedefliyoruz.’’

Müsabaka Pazartesi günü gerçekleştirilecek final atışları ile son bulacak.