GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-01-2019 17:05   Güncelleme : 05-01-2019 17:07

İşaret Dilini Öğrendiler Mesajlarını Verdiler

​Erdemli Belediyesi, işitme engelli vatandaşlarla iletişim kurulabilmesi adına çalışanlarına yönelik, eğitmen Ayde Günay tarafından gerçekleştirilen, İşaret Dili eğitimine başladı. Eğitime katılan personel öğrendikleri işaret dili ile ilk mesajlarını Yeni Yılı kutlayarak verdiler. Bu Eğitimle personelin vatandaşlara her alanda daha kolay ve rahat hizmet verilmesinin amaçlandığı vurgulandı.

İşaret Dilini Öğrendiler Mesajlarını Verdiler

Sosyal yaşam alanlarının inşasında engelli bireyleri de göz önünde bulunduran Erdemli Belediyesi,  kültürel faaliyetlerde de yürüttüğü çalışmalarla ilçenin her kesimine hitap ediyor. Yaptığı projeler ile Erdemli ’nin sanatta ve mimaride Akdeniz’in incisi olması yönünde faaliyet yürüten Belediye, çalışma alanları içerisinde desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlara daha kaliteli hizmet sunabilmek adına personeline yönelik İşaret Dili eğitimine başladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, her vatandaşın eşit hizmet alma hakkına sahip olduğunu belirterek, ayrıştıran değil birleştiren belediyecilik algısı ile hareket ettiklerini ifade etti. Kentin her noktasında engelli vatandaşların rahat bir yaşam sürdürebilmesi adına hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Tollu, İşaret Dili eğitimi ile de kendilerine başvuran vatandaşlarla daha doğru ve sağlıklı diyalog kurarak sorunların daha kısa sürede çözüleceğini söyledi.