GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-01-2019 17:14   Güncelleme : 02-01-2019 17:46

Yörükler Torosların Yiğitlerine Sahip Çıktı

Sorgun, Sarıkaya, Kayacı Mahallelerini ziyaret eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna ile Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ’ya Yörükler büyük ilgi göstererek sahip çıktıklarını ve desteklerini söylediler.

Yörükler Torosların Yiğitlerine Sahip Çıktı

Sorgun, Sarıkaya ve Kayacı mahallelerinde gerçekleştirilen istişare toplantılarına, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Erdemli ilçe başkanı Fatih Serin. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, İl Ocak Başkanı Gökhan Demir, MHP Erdemli İlçe Kadın Kolları Başkanı Şeyma Dölek ve partililer katıldı.

Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği istişare toplantılarında en çarpıcı konuşmayı MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek yaptı. Şimşek Sarıkaya mahallesinde yaptığı konuşmada, İttifak adaylarının Mersin ve Erdemli ’de belirlendiğini söyledi.

Erdemli ‘de yollarına Mükerrem Tolluyla, Mersin Büyükşehir’de ise Hamit Tuna ile devam edeceklerini açıklayan Milletvekili Baki Şimşek, adaylarının ortak aday olduğunu da üstüne basa basa ifade etti.

Sorgun Muhtarı Hüseyin Yıldız, yaptığı konuşmada kendisinin AK Partili olduğunu belirterek, ‘’Cumhurbaşkanımız ve reisimiz Recep Tayyip Erdoğan ülkenin birçok ilinde ittifakın adaylarını destekleyeceklerini söyledi. Bunlardan bir tanesi de Mersin. Ben Sorgun muhtarı olarak reisimizin verdiği talimata uyarak büyükşehir adayımız Hamit Tuna'yı ilçede ise Mükerrem Tollu'ya destekliyorum. Mahalleme kim hizmet ettiyse Allah onlardan razı olsun’’ diye konuştu.

MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli de yaptığı konuşmada, ülkenin içerisine sokulmak istendiği dile getirerek, birlik ve beraberlik ülküsü ile çıktıkları bu yolda her iki başkan adayına başarılar dilediğini kaydetti.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin her noktasına taleplere ve eksiklere göre hizmet götürdüklerini belirterek, sadece hizmet götürmekle kalmadıklarını zaman zaman da yapılan hizmetleri yerinde inceleyerek çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Vatandaşlarla sohbet eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu sözlerini şu cümlelerle noktaladı:

“Sizlere vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmenin gururunu taşıyarak hitap etmekteyim. Her sokağa ve mahalleye vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına, ayrıştırmadan eşit hizmet götürdük. Kimseyi etnik kökeni ya da görüşleri ile ayırmadık. Bizlerin yegâne görevi birleştirici olmaktı, bunu başardık. Eksikler noktasında da zaman zaman sizlerle bir araya gelerek istişarede bulunduk. Bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederek daha fazlasını gerçekleştireceğimizin sözünü veriyoruz. Allah hepinizden razı olsun.’’

Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna da konuşmasında, vatandaşlarla sohbet ettikten sonra yaptığı konuşmada, Toroslarda gerçekleştirdikleri projeler ile ilçeyi adeta yeni bir imaja kavuşturduklarını vurguladı.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile 4 yıl Toroslarda birlikte çalıştıklarını ifade eden Tuna, ‘’Belediyecilikte temel hizmet birikimine sahip bir arkadaşımız 10 yıldır sizlere yaptığı hizmetlerle bunu ispatladı. Mükerrem Tollu, devletin imkanlarını nasıl kullanacağını çok iyi bilen belediye başkanlarımızdan bir tanesidir. Erdemli’ye yaptığı hizmetlerle bunu kanıtlamış bir belediye başkanımızdır. İlçeye çok ciddi yatırımlar yapmıştır’’ şeklinde konuştu.

Az maliyetle çok iş yaptıklarının altını çizen Tuna, ilçe belediyelerine ayırılan bütçenin yetersiz olmasına da değinerek, ‘’Mersin’e en iyi hizmeti vereceğimizden hiç kimsenin kuşkusu olmasın’’ ifadesini kullandı.

Milletvekili, belediye başkanları ve parti yöneticileri Avgadı, Sarıkaya ve Kayacı Mahallelerinde de halkla buluşarak dert ve isteklerini dinledi.