GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-01-2019 15:00   Güncelleme : 02-01-2019 17:00

En Baba Kaymakam

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, beraberinde Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet derin, İlçe Milli Eğitim müdür Vekili Behzat Eğilmez ve şube müdürleri ile birlikte başta Erdemli Huzurevi olmak üzere, yatılı devlet liselerinin yurtlarını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

En Baba Kaymakam

 

Huzurevinde kalan yaşlıların ellerinden öpen Kaymakam Kula sohbet edip gönüllerini aldı, öğrencilerin de hal ve hatırlarını sorup yeni yıllarını kutladı.

Kendilerini ziyaret ederek yalnız olmadıklarını her zaman yanlarında olduğunu gösteren Erdemli Kaymakamı Avni Kula’ya öğrenciler sürekli yurtları ziyaret ederek hal ve hatırlarını sorup isteklerinin olmadığını not alan kaymakama ‘’En baba kaymakam’’ demekten kendilerini alamadılar.

Okul yurtlarında öğrencilerle görüşmeleri esnasında Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü, Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin ve ilçe Milli Eğitim müdür Vekili Behzat Eğilmez’in olmasına da dikkat ediyor.

Kaymakam ve beraberindeki heyet öğrencilerle görüşürken sürekli not alıp öğrencilerin istek ve taleplerini kaymakama iletiyorlar. Öğrencilerin sosyal içerikli taleplerinin birçokları anında çözülerek öğrencilere destek olunuyor.

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, ‘’Okul yurtlarında kalan öğrenciler en iyi eğitimi almak üzere burada anne ve babalarından ayrı yatılı kalıyorlar. Öğrenci kardeşlerimize yalnız olmadıklarını göstermemiz gerekiyor. Onların ailesi burada değiller ancak devletin görevlisi olarak bizler buradayız’ diyerek destek oluyor.