GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-01-2019 14:45   Güncelleme : 02-01-2019 14:45

Kardeş Okula En Güzel Yeni Yıl Hediyesi

Karayakup Mahallesi İlk ve Orta Okulu yönetici, öğretmen ve öğrencileri Yeni yıla girerken büyükleri kıskandıracak güzel bir etkinliğe imza attı.

Kardeş Okula En Güzel Yeni Yıl Hediyesi

Karayakup Mahallesi İlk ve Orta Okulu fen bilimleri öğretmeni Ayşe Şimşek ve okul yönetimi Türk milletinin ruhunda ve benliğinde yer edinen yardımlaşma ve paylaşmayı geleceğimiz çocuklarımıza aşılamak adına çok güzel projeyi hayata geçirdiler.

Kardeş okuldaki kardeşlerimize neler gönderebiliriz diyerek beyin fırtınası yapan öğrencilerden kimisi, kabaktan bağlama (saz) yaptı, kimileri güzel bir fotoğrafın korunabileceği çerçeve. Kimileri annelerinin ya da ablalarının el örmesi kaşkol, bere ya da ayakların soğuktan korunması için patik getirdi. Kimi öğrenci de kendilerine verilen okul harçlıklarından artırıp kumbaraya attı.

Yönetici, öğretmen ve öğrencilerin kardeş okul ilan ettikleri Çerçili İlk ve Orta Okuluna gönderilmek üzere Erdemli Milli Eğitim Şube Müdürü Niyazi Gürgan olmak üzere Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Ateş, Müdür Yardımcısı Ali Cila’ya teslim etti.

Milli Eğitim Şube Müdürü Gürgan ve HEM müdürü Ahmet Ateş öğrencilerle bir süre sohbet etti. Şube Müdürü Gürgan, başarının sırrının sistemli çalışmaktan geçtiğini dile getirdi. Okul olarak çok güzel bir projeye imza attıklarını bu nedenle de başta okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencileri kutladığını söyledi. Geleceğin yöneticileri, öğretmenleri, doktorları ve mühendisleri sizler olacaksınız diyen Gürgan, ‘’Kardeşçe paylaşmayı öğrenmek yardımlaşmak çok güzel duygudur. Fen Bilimleri öğretmeniniz Ayşe Şimşek nezaretinde Teknoloji Tasarım dersinde yaptığınız işleri ve devamını getirerek hazırladığınız hediyeler takdire şayandır. Şimdi sizler yardım ediyorsunuz ya gelecekte de başka okullar sizlere yardım ve destek sunar kim bilir. Sizlere teşekkür ediyorum, derslerinize sistemli çalışmanızı diliyorum çünkü bu ülkenin geleceği sizlersiniz’’ dedi.

Erdemli Halk eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) müdürü Ahmet Ateş de konuşmasında, başta Karayakup İlk ve Orta Okulu müdür, müdür yardımcısı ve tüm öğretmenlere özellikle de Çerçili İlk ve Orta Okulunu kardeş okul seçen öğrencilere yürekli davranışlarından dolayı teşekkür etti. Teknoloji Tasarımı dersinde yapılan işleri yakından gördüğünü ve gıpta ile baktığını dile getiren Ateş, ‘’Sosyal sorumluluk projesi kapsamında derste yaptıklarınızı kardeş okuldaki öğrenci kardeşlerinizle paylaşmanız bizleri sonsuz mutlu etti. Yeni yılda kardeşlerinize en güzel hediye sizlerin kendi ellerinizle yaptığınız işlerdir. Sizlere teşekkür ediyorum. Artık, Erdemli Halk Eğitim Müdürlüğü de sizleri kardeş okul ilan etti, siz de bizim kardeş okulumuz oldunuz’’ şeklinde konuştu.

Projeye öncülük eden Fen Bilimleri ve Teknoloji Tasarım dersi öğretmeni Ayşe Şimşek de, projenin tamamen gönüllülük esasına dayalı bir çalışma ürünü olduğunu belirterek, kimseyi zorlamadık ve her bir öğrencimiz özveri ile elinden geleni karşılıksız yaptı bu projenin gerçekleşmesinde bize imkan sağlayan okul müdürümüz İ. Erboğa'ya öğretmen arkadaşlarıma eşim Kemal Şimşek'e ve bizi dinleyen okulumuza kadar gelen öğrencilerimizi ziyaret eden Milli Eğitim Şube Müdürü Niyazi Gürgan, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ahmet Ateş, müdür yardımcısı Ali Cila’ya teşekkür etti.