KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 25-12-2018 20:41   Güncelleme : 25-12-2018 21:40

Sanatseverler Bu Etkinlikleri Kaçırmasın

Erdemli Belediyesi Çağdaş Türk Müziği Korosu ve Çocuk Korosu, 26 Aralık Çarşamba günü saat: 19.00’da, Türkülerin Dansı Topluğu Galası 27 Aralık Perşembe günü saat: 19,00’da Erdemli Belediyesi Kültür Merkezinde Erdemli’li sanatseverlerle buluşuyor.

Sanatseverler Bu Etkinlikleri Kaçırmasın

Erdemli Belediyesi bünyesinde çalışmalarını yürüten Çağdaş Türk Müziği Korosu ve Çocuk Korosu, 26 Aralık tarihinde gerçekleştireceği büyük konser için hazırlıklarını tamamladı. Prof. Dr. Kadir Karkın yönetiminde çalışmalarını yürüten topluluk, yapılacak olan konser ile sezon açılışını da gerçekleştirecek.

Prof. Dr. Kadir Karkın tarafından eğitimleri gerçekleştirilen Çağdaş Türk Müziği Korosu ve Çocuk Korosu, geçen sezonda gerçekleştirdiği işler sonucu büyük beğeni toplamıştı. Sezon açılışını yoğun bir çalışma sürecinden sonra gerçekleştirecek olan topluluk, ulusal düzeyde bir çok organizasyonda da kendine yer buldu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sanatın tüm dallarına destek verdiklerini ve bu desteklerin devam edeceğini bildirdi. Vatandaşları konser programına ve gala gecesine davet eden Başkan Tollu, ilçe gelişimine yapılabilecek en büyük yatırımın, gelecek nesillerin eğitimine verilecek desteklerle olabileceğini belirtti.