Dört Kilo Verene Spor Ayakkabı HediyeAdvert


Dört Kilo Verene Spor Ayakkabı Hediye

Erdemli Belediyesi, sağlıklı yaşam için obezite ile mücadeleye başladı. Spor eğitmeni Ebrule Türer gözetiminde, yüz elli kişilik bir guruba vücut kitle indeksi hesaplaması yapılarak, bir ay içerisinde sağlık koşullarına uygun olarak dört kilo veren kadınlara, spor ayakkabısı hediye edilmesi üzerine kampanya başlatıldı. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sağlıklı yaşam üzerine ilçenin her mahallesine spor kompleksleri açtıklarını, sadece kadınların değil çocukların ve erkeklerinde çalışabilmesi için çeşitli alanlar oluşturduklarını bildirerek, bu kampanya ile obeziteye savaş açtıklarını belirtti.

Dört Kilo Verene Spor Ayakkabı Hediye
Bu içerik 881 kez okundu.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Belediye Spor Merkezi’nde kadınlara yönelik spora teşvik ve obeziteye karşı bir kampanya başlattı. Kampanya dahilinde spor merkezinde eğitim gören yüz elli kadının katıldığı, vücut kitle endeksi hesaplaması yapıldı. Bu kapsamda kadınların sağlıklı koşullarda kilo vermesi sağlanarak, ay sonunda dört kilo veren kadınlara spor ayakkabısı hediye edileceği bildirildi.

Erdemli ’nin her noktasında düzenleme yaparak, sağlıklı bir toplum adına sosyal faaliyet alanları oluşturan Belediye, bünyesinde bulundurduğu spor tesisinde kadınlara yönelik eğitimlerine devam ediyor. Eğitimler kapsamında obeziteye karşı kampanya başlatıldığını bildiren eğitmen Ebrule Türer, kadınların kapsamlı bir taramadan geçtiğini ve sağlık koşullarına uygun kilo vermelerinin sağlandığını ifade etti.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sağlıklı bir toplum için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini bildirdi. En önemli vazifelerinden birinin de, kadınları toplumun her alanında yapılan çalışmalara dahil etmek olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Tollu, eğitimden sanata, kültürden sağlığa her alanda destekleyici çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Kadının toplumdaki değerine dikkat çekerek bu konuda ‘Kadın Danışma Merkezi’ gibi önemli projelere imza attıklarını belirten Başkan Tollu, “Kadınlarımızın toplumun her alanında değer görmesi gerekmektedir. Ailenin temeli hiç şüphesiz ki çocuklarımızın yetiştiricisi, kadınlarımızdır. Onların rahat ve refah içerisinde yaşamaları için çalışmalarımız devam edecektir.” Dedi.

 

erdemli ajans erdemli belediyesi erdemli spor ve sağlık erdemli insan erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Başkan Tollu, “Ortak Paydamız Erdemli”
Başkan Tollu, “Ortak Paydamız Erdemli”
Başkan Mükerrem Tollu, “Birlik ve Beraberlik içerisinde Hizmetlerimize Devam Edeceğiz”
Başkan Mükerrem Tollu, “Birlik ve Beraberlik içerisinde Hizmetlerimize Devam Edeceğiz”
Mersin’in Kurtuluş Kupası İçin Attıklarını Vurdular
Mersin’in Kurtuluş Kupası İçin Attıklarını Vurdular
İttifak Tarafları Türkiye’de İlk Kez Mersin’de Buluştu
İttifak Tarafları Türkiye’de İlk Kez Mersin’de Buluştu