SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-12-2018 19:47   Güncelleme : 25-12-2018 19:54

Dört Kilo Verene Spor Ayakkabı Hediye

Erdemli Belediyesi, sağlıklı yaşam için obezite ile mücadeleye başladı. Spor eğitmeni Ebrule Türer gözetiminde, yüz elli kişilik bir guruba vücut kitle indeksi hesaplaması yapılarak, bir ay içerisinde sağlık koşullarına uygun olarak dört kilo veren kadınlara, spor ayakkabısı hediye edilmesi üzerine kampanya başlatıldı. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sağlıklı yaşam üzerine ilçenin her mahallesine spor kompleksleri açtıklarını, sadece kadınların değil çocukların ve erkeklerinde çalışabilmesi için çeşitli alanlar oluşturduklarını bildirerek, bu kampanya ile obeziteye savaş açtıklarını belirtti.

Dört Kilo Verene Spor Ayakkabı Hediye

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Belediye Spor Merkezi’nde kadınlara yönelik spora teşvik ve obeziteye karşı bir kampanya başlattı. Kampanya dahilinde spor merkezinde eğitim gören yüz elli kadının katıldığı, vücut kitle endeksi hesaplaması yapıldı. Bu kapsamda kadınların sağlıklı koşullarda kilo vermesi sağlanarak, ay sonunda dört kilo veren kadınlara spor ayakkabısı hediye edileceği bildirildi.

Erdemli ’nin her noktasında düzenleme yaparak, sağlıklı bir toplum adına sosyal faaliyet alanları oluşturan Belediye, bünyesinde bulundurduğu spor tesisinde kadınlara yönelik eğitimlerine devam ediyor. Eğitimler kapsamında obeziteye karşı kampanya başlatıldığını bildiren eğitmen Ebrule Türer, kadınların kapsamlı bir taramadan geçtiğini ve sağlık koşullarına uygun kilo vermelerinin sağlandığını ifade etti.

Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sağlıklı bir toplum için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini bildirdi. En önemli vazifelerinden birinin de, kadınları toplumun her alanında yapılan çalışmalara dahil etmek olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Tollu, eğitimden sanata, kültürden sağlığa her alanda destekleyici çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Kadının toplumdaki değerine dikkat çekerek bu konuda ‘Kadın Danışma Merkezi’ gibi önemli projelere imza attıklarını belirten Başkan Tollu, “Kadınlarımızın toplumun her alanında değer görmesi gerekmektedir. Ailenin temeli hiç şüphesiz ki çocuklarımızın yetiştiricisi, kadınlarımızdır. Onların rahat ve refah içerisinde yaşamaları için çalışmalarımız devam edecektir.” Dedi.