Erdemli’de Mamografi Ücretsiz
Reklamı Geç
Advert
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Erdemli’de Mamografi Ücretsiz

Erdemli İlçe Sağlık Müdürü Dr. Selim Mirza Loğlaroğlu, kadınlarda meme kanseri, erkeklerde ise bağırsak kanseri tarama merkezi (KETEM) ’nin hizmete girdiğini ve burada hizmete giren son teknoloji Mamografi cihazından bayanların ücretsiz faydalandığını söyledi.

Erdemli’de Mamografi Ücretsiz
Bu içerik 948 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Artık Erdemlili kadınların mamografi çektirmek için başka ilçelere ya da kent merkezine gitmelerine gerek kalmadığını kaydeden Loğlaroğlu, bu hizmetin vatandaşlara sosyal güvencesi olsun ya da olmasın ücretsiz verileceğini söyledi.

Kurumumuza başvuran 40 yaşını tamamlamış 70 yaşından gün almamış kadınların meme kanserinin Erken Teşhisi için çekilen Mamografi çekimleri başladı diyen Dr. Loğlaroğlu, ‘’Mamografi cihazı tamamen dijital olup mamografi sonuçları dijital sistem vasıtasıyla Hacettepe Üniversitesi radyoloji uzmanları tarafından okunmaktadır.

Sonuçlar aile hekimleri vasıtasıyla vatandaşlarımıza en geç 15 gün içerisinde ulaştırılmaktadır’’ dedi.

Loğlaroğlu, “Erdemli İlçe Sağlık Müdürlüğüne başvuran vatandaşlarımızın sosyal güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın Alata Mahallesi Yeşil Camii karşısında bulunan Erdemli İlçe Sağlık Müdürlüğümüzde hafta içi her gün saat 09:00-16:00 saatleri arasında çekimler yapılmaktadır.

Ayrıca, İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Biriminde görevli ebeler tarafından hafta içi her gün mesai saatleri içerinde 30 yaşından gün almış, 65 yaşından gün almamış kadınlardan Serviks kanseri için HPV numuneleri alınmaktadır.

‘’HPV sonuçları Ankara HPV laboratuvarında değerlendirip aile hekimliği sisteminde 15 gün içerinde görülmektedir. Bunun dışında Müdürlüğümüzde 50-70 yaş arası erkek ve kadınlara Barsak Kanseri Taraması da yapılmaktadır. Tüm bu hizmetler tamamen devletimiz tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.’’ Dedi.

 

erdemli ajans erdemli sağlık müdürlüğü mamografi erdemli kanser tarama erdemli sağlık erdemli erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Burası Erdemli, Burada İş Var
Burası Erdemli, Burada İş Var
Miniklerden Çanakkale Ruhu
Miniklerden Çanakkale Ruhu
Çanakkale Zaferi 104. Yılı Erdemli'de Coşkuyla Kutlandı
Çanakkale Zaferi 104. Yılı Erdemli'de Coşkuyla Kutlandı
Tollu, Erdemli’de Tarih Yazacağız
Tollu, Erdemli’de Tarih Yazacağız