Beşbin Fidan Kaldırımda Can BulacakAdvert


Beşbin Fidan Kaldırımda Can Bulacak

​Tema Vakfı Erdemli Gönüllü Temsilciliği ile Erdemli Belediyesinin başlatmış olduğu 5 bin fidanın toprakla buluşacağı ‘Erdemliyi Yeşillendiriyoruz’ projesi kapsamında Başkan Mükerrem Tollu öğrencilerle birlikte fidan dikimi yaptı.

Beşbin Fidan Kaldırımda Can Bulacak
Bu içerik 363 kez okundu.
Haberin videosu için tıklayın!

Şehit Öğretmen Hacı Ömer Serin ve Final Okullarından 108 öğrenci ve öğretmenleri, Erdemli Tema Gönüllüleri ile birlikte fidan dikimini gerçekleştiren Başkan Mükerrem Tollu, görevde oldukları 10 yıl boyunca hep daha yeşil, daha güzel ve daha yaşanılabilir bir Erdemli için çalıştıklarını söyledi.

TEMA Vakfı Erdemli Gönüllü Temsilciliği ile başlattığımız bu proje ile Erdemlimizin kaldırımlarına ve sokaklarına belediyemizin kendi yetiştirdiği fidanları geleceğimizin teminatı çocuklarımızla birlikte ağaç dikerek yeşillendiriyoruz diyen başkan Tollu, ‘’Erdemli TEMA Gönüllü Temsilciliğine çocuklarımıza, öğretmenlerimize ve emeği geçen mesai arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Erdemli Tema Gönüllü Temsilcisi Murat Başer de yaptığı açıklamada bu proje kapsamında Erdemli kaldırımlarına toplam 5 bin fidan dikiliceğini dile getirerek, "Türkiye Çöl Olmasın" diyerek gelecek nesillere daha yeşil ve daha yaşanabilir bir Erdemli bırakmayı amaçladıklarını belirtti.

Gelişen teknoloji ve betonlaşan kentin getirdiği olumsuzluklardan ağaçlandırmayla kurtulmayı ve sürdürülebilir bir yaşam alanı oluşturmak için TEMA Vakfı ve Erdemli Belediyesi işbirliğiyle ‘Erdemliyi yeşillendirme’ projesi için geçen sene başladığımız dikim etkinliğinin devamını bu yılda sürdürüyoruz. Bugün Emin Aydın Sokak da (yeni hastane güneyi) Tema gönüllülerimiz ve öğrencilerimizin katıldığı bu organizasyona ve her zaman yeşilin, çevrenin ve Tema’nın yanında olan Erdemli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Erdemli Belediyesi Park Bahçeler ekibi ile birlikte öğrenciler, öğretmenler, Tema Gönüllüleri ve Başkan Tollu hazırlanan fidanları kaldırımlara dikerek ‘Erdemliyi yeşillendiriyoruz’ projesine katkı sundular.

erdemli ajans erdemli belediyesi erdemli tema mükerrem tollu erdemli fidan dikimi erdemli haber
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli Sanatın Merkezi Haline Geldi
Erdemli Sanatın Merkezi Haline Geldi
Başkan Tollu: Deniz Seviyesinden Toroslar’a Kadar Hizmet
Başkan Tollu: Deniz Seviyesinden Toroslar’a Kadar Hizmet
Mustafa Aydoğdu,
Mustafa Aydoğdu, "Mersin'de Hamit Tuna, Erdemli'de Mükerrem Tollu"
Erdemli’ye Kız Yurdu Açılacak
Erdemli’ye Kız Yurdu Açılacak