GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-12-2018 20:39   Güncelleme : 24-12-2018 20:47

Başkanlara Muhteşem Karşılama

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile Toroslar Belediye başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna’ya Çamlı Mahallesinde görkemli bir karşılama yapıldı. Çamlı Mahallesinde, muhtar ve vatandaşların birlikte organize ettiği istişare toplantısında mahalle muhtarı İlyas Erdemli başkan Tollu’ya mahallelerine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Başkanlara Muhteşem Karşılama

MHP Erdemli ilçe Başkanı Fatih Serin, MHP il kadın kolları Başkanı Berrin Altıntaş, MHP ilçe kadın kolları Başkanı Şeyma Dölek, belediye meclis üyeleri ve vatandaşların katıldığı istişare ve bilgilendirme toplantısında Mahalle muhtarı İlyas Erdem ile MHP ilçe başkanı Fatih Serin birer konuşma yaptı.

Toplantıda konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, mahalle sakinlerine davetlerinden dolayı teşekkür etti. Her sokağa ve mahalleye vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek adına, ayrıştırmadan eşit hizmet götürdüklerini ifade eden Tollu, halka verdikleri sözleri yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Eksikler noktasında da zaman zaman sizlerle bir araya gelerek istişarede bulunduk diyen Tollu, ‘’Bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ederek daha fazlasını gerçekleştireceğimizi bildiriyoruz. Allah hepinizden razı olsun, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna, siyasi hayatları boyunca az maliyetle büyük çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu sebeple toplumun takdirini kazandıklarını ifade etti.

15 yıllık görev süreleri içerisinde Toroslarda milletin verdiği yetki ve sorumluluğun altında ezilmemek adına köy görünümündeki ilçeyi bugün en hızlı gelişen bölge haline getirdiklerine dikkat çeken Tuna, Toroslar ’da yaptıklarının Büyükşehir noktasında yapacaklarının teminatı olduğunu vurguladı.

6360 sayılı Büyükşehir Yasası ile köylerin mahalleye dönüşmesi sonucunda kent merkezinde ne var ise köylere de aynı hizmeti sunmaya çalıştıklarının bilgisin veren Başkan Hamit Tuna, üreten insanların da her zaman yanında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Başkan Tuna; “Gördük ki 20 yıldır narenciye üreticisinin ürettiği ürünler aynı değerde. Tarım maliyetleri kat ve kat artmış ama narenciyenin değeri aynı kalmış. Bu nedenle çiftçimize önderlik etmek amacıyla ürün motifleri geliştirdik. Çeşitli ürünler üzerinde araştırmalar yaptık. Ejder meyvesi, passiflora, safran, kahve bitkisi gibi. Bunlar bizim ARGE birimimizde üreticilerimize lokomotiflik yaptığımız ürünlerdir. Biz belediyeciliğe sadece yol, kaldırım, park ve spor tesisi yapmak anlamında bakmıyoruz. Doğumundan vefatına kadar insanlarımızın her zaman yanında olmaya gayret ediyoruz. Çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin, yatırımcımızın ve kadınlarımızın yani herkesin derdini biliyor ve onların önerilerine yönelik kısa, orta ve uzun vadede planlamalar yaparak projeler geliştiriyoruz. Milletimiz ile beraber bir yönetim anlayışı içerisinde Mersinimizi yönetmeye talibiz. Allah izin verirse, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Büyükşehir’de Hamit Tuna’ya, Erdemli’de Mükerrem Tollu ’ya yetki ve sorumluluk verirseniz fikir üretmeyi bilen yanımız ve yönümüzle inşallah bu bölgenin coğrafyasına uygun hizmetler üreteceğiz” dedi.

Mahalle sakinleri de MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna’nın Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu ile birlikte en güzel hizmetleri sunacaklarına inandıklarını ifade ederek, her iki başkanlarını da destekleyeceklerinin sözünü verdiler.

Başkan Tuna, toplantının ardından Çamlı Mahallesi sakinlerinden bir ailenin evine konuk oldu. Ailenin çocukları ile yakından ilgilenerek sohbet eden Başkan Tuna; “İnsanlarımızın gönlüne girmek ve dualarını almak kadar kalıcı bir güzellik yoktur” dedi.