GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2018 17:45   Güncelleme : 22-12-2018 18:05

Erdemli’de Park ve Bahçeler Her Zaman Bakımlı

Erdemli Belediyesi, kentte bulunan park ve bahçelerin bakımlarını sürdürüyor. Belediyeden yapılan açıklamaya göre ilçenin park ve bahçelerinde bulunan ağaç ve bitkilere budama çalışmaları yapılırken, diğer taraftan da çim biçme ve havalandırma işlemleri yapılıyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, daha yeşil ve daha göze hoş gelen bir Erdemli için çalıştıklarını ve şimdiye kadar bunda başarılı olduklarını vurguladı.

Erdemli’de Park ve Bahçeler Her Zaman Bakımlı

Erdemli Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğünce yürütülen yeşil alan çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar çerçevesinde yeni ağaç ve bitki dikiminin yanı sıra mevcut ağaç ve bitkilerin de mevsimsel bakımlarının yapıldığı bildirildi. İlçenin ilk defa bu kadar çok yeşil alana sahip olduğunu ifade eden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin yeşil alan ve dinlenme yerleri konusunda eksikleri olduğunu ve kendi dönemlerinde bu eksikliği hızla kapatmaya başladıklarını vurguladı.

Yapılan çalışmalar sayesinde özellikle çocukların rahat ettiğini ifade eden Tollu, aynı zamanda ilçenin yavaş yavaş şehir görünümü almaya başladığını belirtti. Özellikle tatil günlerinde ve okul sonralarında yaptıkları parklarda çocukların cıvıl cıvıl oynamalarını görmelerinin ne kadar doğru bir iş yaptıkları konusunda kendilerini mutlu ettiğini kaydeden Tollu, bu çalışmaların yanı sıra bahar aylarında yapılan ağaç-bitki bakımlarının da düzenli olarak sürdürüldüğünü dile getirdi.

Yapılan açıklamalarda, Mersin bölgesinin en yeşil ilçelerinden biri olma özelliği taşıyan Erdemli’nin daha da yeşil ve bakımlı olması adına bu tür çalışmaların hız kesmeden devam edeceği belirtildi.