GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2018 17:47   Güncelleme : 21-12-2018 17:47

Ahmet Çalışkaner ‘’Kayacı’da Yaptıklarım Yapacaklarımın Teminatıdır’’

Erdemli Ziraat Odası Meclis Başkanı Ahmet Çalışkaner, Kayacı Mahallesine Muhtar adaylığını açıkladı. Uslular Dinlenme tesislerinde kalabalık taraftarları ile birlikte Kayacı Mahallesi Muhtar adaylığını açıklayan Ahmet Çalışkaner, yapmak istediği projelerle ilgili bilgiler de verdi. Ben yapamayacağım sözü vermem diyen Çalışkaner, ‘’Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. İşte en büyük eserimiz Kayacı Lütfi Elvan Spor Tesisidir’’ dedi.

Ahmet Çalışkaner ‘’Kayacı’da Yaptıklarım Yapacaklarımın Teminatıdır’’

Beraberinde yol alacağı aza adayları ile birlikte Kayacı Mahallesine daha iyi hizmet etmek için muhtar adayı olduğunu açıklayan Ahmet Çalışkaner, Kayacı Mahallesinin bölgenin en hızlı büyüyen yerleşim birimi olduğunu bu nedenle de daha fazla hizmete ihtiyacının bulunduğunu söyledi.

Aydıncık ile Çamlıyayla ilçeleri arasında hiçbir yerde olmayan dev spor tesisinin yapılmasına öncü olduğunu vurgulayan Çalışkaner, dolu yağışından zarar gören çiftçilere öncülük ederek zararlarının karşılanması için hükümet yetkilileri ve siyasilerle görüşerek, belli bir miktarda maddi destek sağlanmasına katkı sağladığını kaydetti.

Mahalledeki işsiz gençlerin işe girerek resmi kurumlarda çalışmalarına öncülük ettiğini ifade eden Ahmet Çalışkaner, ‘’Gece gündüz yağmur çamur demeden mahallelinin yanında olduğunu olmaya da devam edeceğini kaydetti.

Kayacı Mahallesine daha güzel ve kalıcı hizmetler verebilmek adına muhtar adaylığını birlikte yola çıktıkları aza adayları ve büyüklerine danışarak çıktıklarını anlatan Ahmet Çalışkaner, aza adaylarının da şu isimlerden oluştuğunu ifade etti: ‘’Ayhan Balcı, Musa Eser, Özay Cüce, Fatih Uslu, Adnan Cırık, Ali Baş, Adem Cücü.’’

Kayacı halkının destek ve teveccühleri ile muhtar seçilmesi durumunda ilk altı ayda yapacağı hizmetleri de aktaran Çalışkaner,  ‘’Bir adet düğün salonu ve vatandaşlarımızın her türlü hizmetine sunacağımız içerisi bilgisayar sistemi ile donatılmış muhtarlık odası. Kayacı Mahallesinin 60 yıldır çilesi haline gelen Kayabaşı yolunu Halkalı Kuyudan bağlayıp en kısa mesafeden bir köprü atarak bu çilenin bitmesini sağlayacağım. Sulama suyunda enerjiye verilen paranın halkın cebinde kalması için güneş paneli kurulması ve onunla çalışmasını sağlamak için proje hazırlatacağım. Orman niteliğini yitirmiş yerlerin 3B’ye çevrilmesi için çalışacağım.  

Kayacı Mahallemizin şu anki nüfusu 5 bini bulmaktadır. Çünkü hızla gelişmektedir. Var olan sağlık ocağını aktif hale getirip bir de ambulans alınmasını sağlayacağım. Tüm bunlar hizmetin daha iyisini hak eden Kayacı halkı içindir. Muhtar olmamamıza rağmen yaptırdığımız hizmetler yapacağımız hizmetlerin teminatıdır. Bunlardan en belirgin olanı Lütfi Elvan Spor Kompleksidir. Kayacı benim sevdamdır. Güzel günler bizi bekliyor’’ diye konuştu.

Ahmet Çalışkaner, Uslular tesislerinde yaptığı muhtarlık açıklamasına kalabalık mahalle sakinleri de katıldı.