GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2018 18:29   Güncelleme : 19-12-2018 18:29

Kaymakam Kula’dan Halk Günü

Erdemli Kaymakamı Avni Kula, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mehmet Derin ile birlikte Çiriş Mahallesi’nde halkın sorunlarını dinlemek üzere ‘’Halk günü’’ düzenledi.

Kaymakam Kula’dan Halk Günü

Mahalle Muhtarı Halil Bayır ve mahalle sakinlerinden sorunları dinleyen kaymakam Kula, bazı sorunların çözümünün zaman aldığını bu nedenle de talep edilen hizmet ve sorunların mümkün mertebe yazılı olarak verilmesinde büyük yarar olduğunu söyledi.

İmkânlar nispetinde çözülemeyecek sorunun olmadığını yeter ki bilgilerin doğru verilmesi gerektiğini kaydeden Kula, ‘’Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok büyük ve köklü bir gelenek ve halkını seven bir yapıya sahiptir. Hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmaz. Halkımızın isteği talebi bizim için emirdir.  Eğer bir bölgede insanlar yaşıyor ise orada mutlaka sorunlar da vardır. Bizler de var olan ve olabilecek sorunları çözmek halka yardımcı olmak için buradayız. Derdi sıkıntısı olan herkes kaymakamlıkta bana ulaşabilir, kapılarımız her zaman sonuna kadar açıktır’’ dedi.

Çiriş Mahalle muhtarı Halil Bayır da mahallelinin ana geçim kaynaklarının başında sebze, narenciye yetiştiriciliği ve hayvancılık geldiğini belirterek, ‘’Bu yıl yaz döneminde Erdemli belediyemiz 10 bin metrekarelik altyapı ve asfalt çalışması yaptı, Mersin Valiliği de 3 bin metrekarelik parke döşemesi gerçekleştirdi. Mahallemizin yüzde 70 altyapı sorunu tamamlandı. Mahallemize yeni bir camii yaptırmak istiyoruz bu konuda Orman İşletmesinden yer tahsisi konusunda talepte bulunduk. Ayrıca bölgemize gölet yapılmasını istiyoruz. Eğer gölet yapılması durumunda sebze yetiştiriciliği en üst seviyeye çıkacaktır’’ şeklinde konuştu.

Vatandaşları da dinleyen Kaymakam Kula, sorunların genelde bir birine benzediğini ancak çözümü için çalışacağını ifade etti.