GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-12-2018 18:20   Güncelleme : 19-12-2018 18:22

Aynı Köprüyü Yine Sel Aldı

Sağanak yağış nedeni ile Erdemli ilçesine bağlı Üzümlü Mahallesi ile Mezitli ilçesine bağlı Tol Mahallesini bir birine bağlayan menfez köprünün ikinci kez çöktüğü bildirildi.

Aynı Köprüyü Yine Sel Aldı

Üzümlü Mahallesi Muhtarı Mustafa Başbilen, aşırı sağanak yağış nedeni ile meydana gelen toprak kayması dolayısıyla kapanan yolun Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince 6 Aralık tarihinde yapıldığını ancak son 3 gündür yağan sağanak nedeni ile oluşan sel sularının menfez köprünün ikinci kez sel sularına kapılarak çöktüğünü söyledi.

Mezitli ilçesi Tol Mahallesi bölgesindeki narenciye bahçesine gidilemediğini ve o bölgedeki 300 tona yakın portakal ürünlerinin toplanamadığını belirten Başbilen, ‘’Yetkililerden hassasiyet bekliyoruz. 15 gün içinde aynı köprü ikinci kez sel sularıyla göçtü. Mersin Büyükşehir belediyesi Erdemli Koordinasyon Müdürlüğünün dışında hiç kimse ilgilenmiyor. Sahip çıkılmayan bu köprüde illa ki bir kaza olması, sel sularına bir vatandaşın kapılıp ölmesi mi gerekiyor. İş makineleri Tol mahallesinde biz de yolun bir an önce açılmasını bekliyoruz.

Mersin Büyükşehir yetkilileri ise, bölgede yağmur havzasının büyük olmasından dolayı sürekli taşkın suların meydana geldiğini ve bu nedenle menfez köprüsünün çöktüğü belirtildi.

6 Aralık tarihinde ilki gerçekleşen menfez köprü göçmesinin yine sağanak yağışın fazla olmasından dolayı aynı menfez köprünün ikinci kez çöktüğünü kaydeden büyükşehir yetkilileri, ekiplerin geçici yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü ve yağışlı havanın durmasının ardından bölgeye köprü yapımı çalışmasının başlatılacağı bildirildi.