GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-12-2018 18:30   Güncelleme : 18-12-2018 19:00

Papağana İşkenceye İnat Köpeği Sahiplendiler

Debi Akademi Genel Müdürü Burak Burakgazi, son günlerde hayvanlara yapılan işkenceye inat yöneticisi olduğu DEBİ Akdemi İlköğretim Okulu yönetiminin bir köpeği barınaktan alarak sahiplendiklerini söyledi.

Papağana İşkenceye İnat Köpeği Sahiplendiler

İstanbul’da bir kişinin çıktığı bir televizyon kanalı programından diskalifiye edilmesinin ardından arasının açıldığı Acun Ilıcalı’ya mesaj göndermek için papağana işkence yaptığı ve bu görüntüleri de sosyal medyaya yayınlamasına Erdemli Hayvan Hakları Temsilcisi Semih İğdigül ile Debi Akademi okulları yönetici ve öğrencileri tepki gösterdi. 

DEBİ Akademi okulları Genel Müdürü Burak Burakgazi konu ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Burakgazi, son günlerde hayvanlara yapılan işkence ve kötü muamelelere çok üzüldüklerini dile getirerek, “Okul olarak hayvanlara yapılan bu muameleleri yakından takip ediyor ve çok üzülüyoruz. Öğrencilerimize hayvan sevgisini, merhameti ve bilincini aşılamak amacı ile Mersin Hayvan Barınağından ‘zeyna’ isimli köpeği sahiplendik. Hem öğrencilerimize hem velilerimizle hayvan bilincini geliştirip sahiplenerek. Artık Zeyna DEBİ Akademinin bir ferdidir ve burada yaşamını sürdürecektir’’ dedi.

Hayvan Hakları Erdemli Temsilcisi Semih İğdigül de yaptığı açıklamada, gün geçmiyor ki bir hayvana işkencenin yapıldığı haberlerinin okunmadığı günün bulunmadığını belirterek, ‘’Son olarak İstanbul’da kendini bilmez bir vatandaş bir papağana işkence ederek bacaklarını kırdı ve bunu da kendisi sosyal medyada yayınladı. Kabahati özründen büyük olan bu vatandaş bir de sarhoştum ne yaptığımı bilmiyordum diye kendini savundu. Böyle hayvan sevgisi olmaz. O da bir canlı ve yaşama hakkına sahiptir. İstanbul’da papağana işkence edilip bacakları kırılırken, Mersin’in Erdemli ilçesindeki eğit kurumu olan DEBİ Akademi ise Mersin Hayvan Barınağına giderek bir köpeği sahiplenerek koruması altına aldı, ona sıcak yuvaya kavuşturdu. Eğitimci arkadaşlarımızı kutluyor ve alkışlıyorum. Savunmasız ve dilsiz hayvanlara sahip çıkalım onların yaşamalarına imkân tanıyalım’’ diye konuştu.

Okul içerisine alınan köpek öğrenciler tarafından uzun süre sevildi.