AKP
Giriş Tarihi : 18-12-2018 18:24   Güncelleme : 18-12-2018 18:25

Erdemli AK Parti’de Neler Oldu?

AK Parti Erdemli İlçe Başkanlığında dün (Pazartesi) akşamında neler yaşandı. Kimler Görevde kaldı? Kimler Görevden Niye Alındı? Bu soruların cevabı haberimizde.

Erdemli AK Parti’de Neler Oldu?

AK Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu’nun Belediye Başkan Aday Adayı olmak için görevinden istifa etmesiyle, ilçe başkanlığı görevini teşkilat başkanı Avukat Harun Kılıç üstlenmişti.

AK Parti Genel Merkezinden dün bir heyet Erdemli ilçe teşkilatına geldi. Yapılan görüşmeler ve toplantılar sonucunda İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin istifaları istenerek görevden alındı.

Kadın Kolları ve Gençlik kolları görevlerinde devam ederken bu görevden almaların Genel Merkezin bir tasarrufu olduğu ve bu uygulamanın tüm Türkiye’de Aday Adaylığı için istifa eden il ve ilçelerin teşkilatları için yapıldığı bildirildi. Yani Tüm Türkiye ‘de olduğu gibi Mersin’de ve Erdemli’de İlçe Başkanları Belediye Başkan aday adaylığı için istifa eden tüm ilçe teşkilatlarının görevden alındığı belirtildi. Yani buna göre Mersin İl Başkanı Cesim Ercik görevine devam ediyor. İlçe başkanları aday adayı olan ilçe teşkilatları görevden alınmış oldu.

Genel Merkez tarafından Erdemliye yeni bir atama yapılıncaya kadar İlçe Başkanlığı görevini ilçe sekreteri Fatih Aktaş sürdürecek.

Fatih Aktaş yaptığı açıklamada kurulduğu günden bu yana AK Parti ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte olduğunu, partinin her kademesinde görev aldığını, bundan sonra da ne görev verilirse seve seve üstleneceğini belirtti. Aktaş, “Yerel seçimlerde Genel Başkanımız Tayyip Erdoğan ve Genel Merkezimiz ne karar alırsa onu uygulayacağız” dedi.

Fatih Aktaş’a yeni görevinde başarılarının devamını dileriz.