EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-12-2018 18:08   Güncelleme : 17-12-2018 18:12

Miniklere Yangın Tatbikatı

Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan'ın vasiyeti üzerine Erdemli Belediyesi'nin açılışını gerçekleştirdiği ve yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete başlayan kreşte eğitim gören minikler, Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile ortaklaşa yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Miniklere Yangın Tatbikatı

Sanata ve kültüre dair birçok etkinliğin gerçekleştirildiği Şehit Musa Özalkan kreşinde, çocukların olağanüstü durumlarda yapılması gerekenler noktasında eğitilmesi adına yapılan faaliyetler kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığıyla ortaklaşa düzenlenen tatbikatla, miniklere yangın anında yapılması gerekenler anlatıldı.

Üç yabancı dil eğitimi, branş eğitimleri, spor ve bale eğitimleri, sosyal- kültürel faaliyetlerle çocukların her alanda gelişimine destek olan Şehit Musa Özalkan Kreşi, eğitim faaliyetlerinin yanı sıra olağanüstü durumlarda hayatta kalabilmek için yapılacakları da öğrencilerine aktarmaya devam ediyor. Bu kapsamda Mersin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ile irtibat kuran Erdemli Belediyesi, çocuklarla beraber yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Yürütülen her hizmeti yerinde inceleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu vatanın şehit kanı ile kazanıldığını ve bu vasiyeti gerçekleştirebilmenin mutluluğunu taşıdıklarını bildirdi. Bu ortam içerisinde en önemli vazifelerinin çocukları vatana ve millete hayırlı bir şekilde yetiştirmek olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mükerrem Tollu şunları söyledi;

 “Yeni nesiller bizlere emanettir, onların sağlıklı birer birey olarak ülkeye kazandırılması için gereken her desteği vermeye hazırız. Yürüttüğümüz birçok faaliyet, çocuklarımızın hayata hazır bir şekilde, sağlam adımlarla ilerlemesi için geliştirilmiştir. Hayatları boyunca, arkalarında olacağız.” Dedi.