GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-12-2018 20:56   Güncelleme : 15-12-2018 20:56

Yıldız Başkanlığı Bıraktı

Yaklaşık 1 yıldır Erdemli Alperen Ocakları Başkanı olarak görev alan Ferhat Yıldız, yaptığı açıklamada görevini bıraktığını beyan etti. Yıldız 2010-2014 yılları arasında da Ocak Başkanlığı yapmıştı.

Yıldız Başkanlığı Bıraktı

Yıldız, 2010 yılından bu yana teşkilatın değişik kademelerinde görev aldığını ve 1 yıldır Erdemli Alperen Ocakları Başkanlığı yaptığını belirterek, "2010 yılından bu yana çeşitli kademelerinde görev yaptığım ve (Ocak 2018) halende başkanlığını yürütmekte olduğum, yine bir Alperen olarak Alperen Ocakları Başkanlığında 8 Aralık'ta yaptığımız istişareler sonrası görevimi Genel Merkezimizin oluru Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Murat Turmuş ve yönetim kurulu üyeleri/Ocak Yönetim Kurulu Üyeleri ile yaptığımız değerlendirmeler sonrası görevimi bırakma kararı aldım. Teşkilat Başkanımız Serdar Güneri vekâleten devam edecektir" ifadelerini kullandı.

BİZİM İÇİN İTAAT EDİLMESİ GEREKEN EMRİN KUTSALLIĞIDIR, DAVANIN KUTSALLIĞIDIR"

Yıldız, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Dava Arkadaşlarım, Can Yoldaşlarım, Ümmetin Neferleri, Kıymetli Alperenler;

2010 yılından bu yana çeşitli kademelerinde görev yaptığım ve (Ocak 2018) halende başkanlığını yürütmekte olduğum, yine bir Alperen olarak Alperen Ocakları Başkanlığında 8 Aralık'ta yaptığımız istişareler sonrası görevimi Genel Merkezimizin oluru Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Murat Turmuş ve yönetim kurulu üyeleri/Ocak Yönetim Kurulu Üyeleri ile yaptığımız değerlendirmeler sonrası görevimi bırakma kararı aldım. Teşkilat Başkanımız Serdar Güneri vekâleten devam edecektir.

Bundan sonraki süreçte Bayrağı devralacak dava arkadaşımızın da bu görevi de yönetimdeki arkadaşlarımızla beraber layıkıyla yerine getireceğinden hiç şüphem yok. Alperen Ocakları birer eğitim, kültür ve dayanışma yuvasıdır. Gerekli bilgi, beceri ve deneyimle donattığımız nitelikli genç kardeşlerimizin memleketimiz davamız adına neler yapacakları herkesçe malumdur. Alperen Ocakları da bu düsturla nitelikli genç kardeşlerimizi yetiştirmeye ve ülkemize hizmet etmeye devam edecektir. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrak yere düşmez, lekelenmez, dalgalanmak ister. Görevi devralacak arkadaşlarımız da yönetimde ki arkadaşlar gibi bu bayrağın dalgalanması hususunda gerekli öz veriyi gösterip azim ve kararlılıkla çalışacaklarına güvenim tamdır. Yanlışın/doğrunun muhasebesini dürüstçe yapan, vicdanını nefsi için hırpalamayan, gerekli bilgi ve donanıma sahip Alperen bir gençlik yetiştirmek için ellerinden geleni yapacaklarından zerre kuşkumuz yoktur.

"Cennet mekân şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu Başkan'ın durduğu yer, Anadolu'nun bin yıllık tarihinden süzülen değerler dünyasıydı. Hep Anadolu kimliğiyle hareket etti. Milli ve manevi değerleri savundu, milletin değerlerine sahip çıktı" bu dusturle şükürler olsun ki; Alperen Ocakları'nda görev alma gururunu yaşadım. Muhsin başkan ile tanışmış, onun fikirleriyle yoğrulmuş ve onu kendine idol, önder ve rehber edinmiş birisi olarak büyük birlik davasına ve 24 Haziran sürecinde de dava arkadaşlarından siyasetin duayen isimlerinden ALİ Keser ile ekibimizle hizmet etmeye çalıştım. Hayatımın sonuna kadar Muhsin başkanımızın çizgisi olan milli birlik ve beraberliğimiz için elimden/elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye çalıştım/çalıştık/çalışacağım.

Bizim için itaat edilmesi gereken emrin kutsallığıdır, Dava'nın kutsallığıdır.

Yaklaşık 1 yıllık süre içerisinde bizden emeklerini eksiltmeyen Muhsin gönüllü hocalarımıza, ağabeylerimize, büyüklerimize, Genel Başkanımız Murat Arslan'a ve kıymetli yöneticilerine, Büyük Birlik Partisi'nin her kademesinde görev alan başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerine, il Başkanımız Alpay Yalman'a, İlçe Başkanımız Murat Turmuş'a değerli yöneticilerine ve olmazsa olmaz siz dava erlerine teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar verdiğiniz desteklerinizden ötürü bir kez daha hepinize teşekkür ederim. ALLAH razı olsun. Rabbim her zaman inananların yanındadır."