GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2018 17:06   Güncelleme : 14-12-2018 17:06

Daha Yeşil ve Güzel Bir Erdemli

Erdemli’yi daha yeşil ve güzel yapmak için Belediye çiçekleri kendi serasında yeteştiriyor. Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Tüketen değil üreten belediyecilik anlayışı ile ‘Daha Yeşil ve Güzel Erdemli’ her alanda olduğu gibi çevre düzenlemesinde de kendi ürünlerimizi yetiştiriyor ve kullanıyoruz.” Dedi.

Daha Yeşil ve Güzel Bir Erdemli

İlçenin çiçek ve fidan ihtiyacını, üreten belediyecilik anlayışı doğrultusunda karşılamak için kendi serasını kuran Erdemli Belediyesi, üretilen bazı çiçek ve fidan türlerinin; Gül, Begonvil, Çitatmil, Benjamin, İskenderun Kauçuğu, Mine, Akdeniz Papatyası, Çin Karanfili, Oya, Amerikan Sarmaşığı, Hercai, Menekşe, Japon Gülü, Zakkum, Berberis, Taflon, Aralya olduğunu bildirdi.

Çiçek ve Fidanların üretildikten sonra dikime hazır şekilde bekletildiğini söyleyen ekipler, ihtiyaç halinde talep edilen bölgelere ürünlerin sevk edildiğini ve dikiminin gerçekleştirildiğini ifade etti.

Sera faaliyetleriyle ilgili açıklama yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “Şehrimizin çevre düzenlemesi için ihtiyacı olan ürünler, fazlasıyla seramızda üretiliyor. Erdemli Belediyesi, dışa bağımlı olmadan yüz binin üzerinde yaptığı üretimle, kendi kendine yeten bir belediyedir.

Ürünlerimizi yetiştirme aşamasında da bilimsel metotları kullanıyoruz. Ziraat mühendisleri ve Ziraat teknikerleri ile bu işi modern yöntemlerle yapıyoruz. Şu an çiçek seramızda onlarca çeşit bitkiden yüz bin adet üretilmiş olup, dikime hazır bir şekilde bekletilmektedir. İhtiyaçlara göre, mevsimsel uygunlukları da göz önüne alınarak dikim işleri gerçekleştirilecektir. Tüketen değil üreten belediyecilik, anlayışı ile her alanda olduğu gibi çevre düzenlemesinde de kendi ürünlerimizi yetiştiriyor ve kullanıyoruz.” Dedi.