GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-12-2018 16:51   Güncelleme : 14-12-2018 16:51

Başkan Tuna, 15 Yılda Belediyecilikte Usta Olduk

Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Mersin’i iyi tanıdıklarını, sorunlarını bildiklerini ve ona göre projeler ürettiklerini söyledi.

Başkan Tuna, 15 Yılda Belediyecilikte Usta Olduk

Toroslar Belediye Başkanlığı görevinde 15 yılı dolduran Başkan Tuna, üreten bir mantıkla Toroslar’ın çehresini değiştirdiklerini vurguladı. Başkan Tuna, Mersin’i de bu mantıkla yöneterek insanların yaşam kalitesini yükselteceklerini ifade etti.

Toroslar’da belediyecilik anlamında rüştünü ispat ettiğinin altını çizen MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna: “15 yılda üreten mantıkla Toroslar’ın çehresini değiştirdik. Bugün Toroslar, ekonomik değer anlamında 20 kat büyüdü. Göreve ilk geldiğimizde vatandaşlarımıza ellerindeki yerleri satmamaları yönünde telkinde bulunmuştum. Bu kentin değerini marka değer yapacağız, herkes elindeki malına, mülküne sahip çıksın demiştim. Çok şükür attığımız doğru adımlarla, belirlediğimiz stratejilerle bugün Toroslar’da belediyecilik anlamında rüştümüzü ispat ettik” dedi.

“Yaşadıklarımızın ustası, yaşadığımız anın kalfası, yaşayacaklarımızın çırağıyız” diyen Başkan Tuna, 15 yıllık Belediye Başkanlığı görevi ile Belediyecilikte ustalaştıklarını kaydederek: “İnşallah nasip olurda milletimizin iradesi sandığa yansıdığı takdirde, bu bilgi birikimimiz ve belediyecilik tecrübemizle 15 bin 853 kilometrekarelik Mersin’imizin bütün ilçelerinde, ilçenin dokusuna uygun projeler hayata geçireceğiz. Hazırladığımız projelerimizle de insanlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalışacağız. Bu bilgi birikimine ve ekibe sahibiz” dedi.