GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2018 20:03   Güncelleme : 13-12-2018 20:03

Başkan Tuna “Yerli Üretim ve Yerli Tüketime Önem Vermeliyiz”

Toroslar Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, yerli malı haftası etkinlikleri kapsamında “Yerli malı haftası” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tuna “Yerli Üretim ve Yerli Tüketime Önem Vermeliyiz”

Tuna, mesajında, “Yerli malı tüketmek noktasında halkı bilinçlendirmede biz yerel yöneticilere de önemli görevler düşmektedir. Yerli ürünlerimizin değerini bilelim, gelecek nesillere öğretelim” dedi.

15 yıllık Toroslar Belediye Başkanlığı görevinde “İsrafçı değil, insaflı belediyecilik” anlayışıyla çalıştıklarının altını çizen Tuna, bir ülkenin kurtuluşunun reçetesinin üretimden geçtiğini belirtti.

Göreve geldikleri 15 yılda Toroslar Belediyesini üreten bir yapıya kavuşturduklarını vurgulayan Tuna; “Üretim, bir toplumu kalkındıran ve her anlamda öne çıkartan bir değerdir. Toroslar Belediyesi olarak çalışmalarımızda her zaman üretimi ön planda tuttuk. Piknik masası, kamelya, çöp kovası, bank, aydınlatma direği, pergole gibi malzemeleri kendi işçimizle kendi atölyemizde üreterek ve onararak, gelirlerimizi israf etmeden hizmete dönüştürdük ve böylelikle milli ekonomiye de katkıda bulunmaktayız. Tutum, yatırım ve yerli malların tercih edilmesi, çocuklara aileden başlayarak öğretilmesi gereken önemli bir olgudur. Yerli malı tüketmek noktasında halkımızı bilinçlendirmede biz yerel yöneticilere de önemli görevler düşmektedir. Bilinçli tüketicilerin yetişmesini sağlamamalıyız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize kazandıracağımız emeğin, üretimin ve alın terinin kutsallığı onların yerli mallarına yönelmesine vesile olacaktır” dedi.

“Üretici ve Köylü Pazarlarımız ile Çiftçilerimize Destek Olduk”

“Ülkemizde ve bölgemizde yetişen ürünleri tüketerek, dışa bağımlılığımızı azaltmalıyız” diyen Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, çiftçilerin ve köylülerin ürettikleri mahsullü birinci elden satabilmeleri amacıyla Toroslarda Üretici ve Köylü pazarları oluşturduklarını da sözlerine ekledi. Başkan Tuna; “Toroslar İlçemizde üç noktada oluşturduğumuz Üretici ve Köylü pazarı ile köylü vatandaşımızın tarlasında yetiştirdiği organik ürünleri doğrudan halkımıza daha az maliyetle satabilmesine vesile oluyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm halkımızın yerli malı haftasını kutluyorum” ifadesini kullandı.