KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 13-12-2018 19:12   Güncelleme : 13-12-2018 19:16

Erdemli’de Tiyatro Şöleni Başladı, Her Cuma Saat. 19.00'da

Erdemli Belediyesi Şehir Tiyatrosu, geçtiğimiz Cuma “Duvarların Ötesi” oyunu ile gösterimlerine devam eden tiyatro topluluğu, her hafta Cuma günü farklı bir oyunu tiyatroseverlerle buluşturuyor.

Erdemli’de Tiyatro Şöleni Başladı, Her Cuma Saat. 19.00'da

 “Duvarların Ötesi” gösteriminden sonra açıklamada bulunan genel sanat yönetmeni Deniz Sandalcı ve İbrahim Güvenç, yoğun bir tempo içerisinde çalışarak sezonu açtıklarını ve her Cuma gösterimleriyle seyirci ile buluştuklarını bildirdi. Bu Hafta “Elimde Valizim” oyunu ile perdelerini aralayacaklarını bildiren Deniz Sandalcı, tüm vatandaşları saat:19.00 da başlayacak gösterime davet etti.

Fırsat buldukça tiyatro oyunlarını seyreden Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sanatın ve kültürün gelişmesi adına yapılan tüm faaliyetlerin destekçisi olduklarını belirterek, Erdemli’yi sanatın başkenti haline getirmek için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Yaz sezonunda da Elause Sebaste Antik Kenti’nde Tiyatro Festivali düzenleyerek, yaklaşık 2000 yıl sonra tarihi amfinin perdelerini aralayan ve ulusal tiyatrocuları bir araya getiren Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sözlerini şu ifadelerle tamamladı,

“Erdemlimizi sadece alt yapı noktasında değil, tüm tarihi ve turizm projelerinde de destekliyoruz. Çünkü gelişmenin tek taraflı olamayacağını çok iyi biliyoruz. Çocuklarımız için resimden halk danslarına, tiyatrodan müziğe kadar birçok alanda çalışma ve yetişme ortamı oluşturduk. Düzenlediğimiz festivallerle ilçede turizmi canlandıracak faaliyetler gerçekleştirdik. Gençlerimizi zararlı alışkanlıklardan korumak adına sosyal alanlara yönlendirdik, eğitimlerini destekledik. Tüm bunları yaparken tek gayemiz ülkeye ve millete hayırlı bireyler yetiştirmekti. Bu güne kadar yaptıklarımız ile de Allah’a şükür amaçlarımıza ulaştık. Ancak bu çalışmalarımızın duracağı anlamına gelmiyor. Aksine; gelişerek, kalkınarak yolumuza devam edeceğiz.” Dedi.