Can Suyunu Annesi Verdi
Advert
Advert
AdvertAdvert

Advert


Can Suyunu Annesi Verdi

Geçtiğimiz ay içinde yaşadığı kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Erdemli Ayyıldız Gezginleri doğa sporları ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ferhat Adalı anısına Erdemli TEMA evi bahçesine fidan dikildi.

Can Suyunu Annesi Verdi
Bu içerik 1260 kez okundu.
Advert

Ferhat Adalı anısına dikilen fidanın can suyunu annesi Kıymet Adalı verdi. Fidan dikim töreninde bir konuşma yapan Erdemli TEMA temsilcisi Murat Başer, ‘’Ferhat Adalı kardeşimiz çevre ve dağlar denildiğinde bir saniye bile yerinde duramayan bir insandı. Dağcılık sporunu yurt genelinde olduğu gibi özellikle de Erdemli’de tanıtmak ve gençlere dağcılığı öğretebilmek için çırpınırdı. Ferhat Adalı TEMA Erdemli evinin de gönüllüsü idi. Genç yaşta kaybettiğimiz Erdemli ailemizden, Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneğinin genç kaptanı merhum Ferhat Adalı hatırasına Erdemli Tema evimizin önüne fidan dikimi yaptık. İnşallah bu fidan ağaç olup kuşlara yuva, atmosfere temiz hava ve gelip geçenlere gölge olur. Sen huzur içinde uyu sevgili kardeşim’’ dedi.

Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği adına ise Emre Erçelik kısa bir konuşma yaptı. Ferhat Adalı’nın kendilerine doğayı ve dağcılığı sevdiren genç bir lider olduğu belirterek, ‘’Ferhat Adalı ağabeyimizin adının yaşayacağı genç bir fidanın dikimini yaptık. Fidanın can suyunu ise annesi Kıymet anamız verdi. Kıymet anamız evladının doğumundaki titizliğini onun adına dikilen fidanın yaşaması için de gösterdi ve can suyu verdi. Ferhat Adalı ağabeyimizin hayal ettiği bizlerle paylaştığı tüm projelerini Allah nasip ederse tek tek gerçekleştireceğiz. Bu fidan yaşadıkça sen de onunla birlikte yaşayacak ve anılacaksın. Ruhun şad makamın cennet olsun’’ diye konuştu.

Fidan dikim etkinliği sonunda Ferhat Adalı'nın ruhu için Kur’an-ı kerim okundu dualar yapıldı. Fidan dikim etkinliğine katılan herkese teşekkür edildi.

erdemli ajans ferhat adalı tema erdemli erdemli haber erdemli ayyıldız erdemli
Advert
Sende Yorum Yaz.
Kalan karakter sayısı : 500
HERKES BUNU KONUŞUYOR X
Erdemli’nin Çalışkan Başkanı Mükerrem Tollu
Erdemli’nin Çalışkan Başkanı Mükerrem Tollu
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Alata Mahallesinde 13.228 m2 Turizm Alanı Toki’den Satılıyor
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Kar Suları Lemas Deresini Taşırdı, Limon Bahçeleri, Seralar ve Evleri Su Bastı
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır
Hüseyin Serin; “Erdemli'de Seçimi CHP Kazanacaktır"