12 NİSAN 2021 Pazartesi 01:11
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-12-2018 16:44   Güncelleme : 13-12-2018 16:44

Can Suyunu Annesi Verdi

Geçtiğimiz ay içinde yaşadığı kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Erdemli Ayyıldız Gezginleri doğa sporları ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ferhat Adalı anısına Erdemli TEMA evi bahçesine fidan dikildi.

Can Suyunu Annesi Verdi

Ferhat Adalı anısına dikilen fidanın can suyunu annesi Kıymet Adalı verdi. Fidan dikim töreninde bir konuşma yapan Erdemli TEMA temsilcisi Murat Başer, ‘’Ferhat Adalı kardeşimiz çevre ve dağlar denildiğinde bir saniye bile yerinde duramayan bir insandı. Dağcılık sporunu yurt genelinde olduğu gibi özellikle de Erdemli’de tanıtmak ve gençlere dağcılığı öğretebilmek için çırpınırdı. Ferhat Adalı TEMA Erdemli evinin de gönüllüsü idi. Genç yaşta kaybettiğimiz Erdemli ailemizden, Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneğinin genç kaptanı merhum Ferhat Adalı hatırasına Erdemli Tema evimizin önüne fidan dikimi yaptık. İnşallah bu fidan ağaç olup kuşlara yuva, atmosfere temiz hava ve gelip geçenlere gölge olur. Sen huzur içinde uyu sevgili kardeşim’’ dedi.

Ayyıldız Gezginleri Doğa Sporları Kulübü Derneği adına ise Emre Erçelik kısa bir konuşma yaptı. Ferhat Adalı’nın kendilerine doğayı ve dağcılığı sevdiren genç bir lider olduğu belirterek, ‘’Ferhat Adalı ağabeyimizin adının yaşayacağı genç bir fidanın dikimini yaptık. Fidanın can suyunu ise annesi Kıymet anamız verdi. Kıymet anamız evladının doğumundaki titizliğini onun adına dikilen fidanın yaşaması için de gösterdi ve can suyu verdi. Ferhat Adalı ağabeyimizin hayal ettiği bizlerle paylaştığı tüm projelerini Allah nasip ederse tek tek gerçekleştireceğiz. Bu fidan yaşadıkça sen de onunla birlikte yaşayacak ve anılacaksın. Ruhun şad makamın cennet olsun’’ diye konuştu.

Fidan dikim etkinliği sonunda Ferhat Adalı'nın ruhu için Kur’an-ı kerim okundu dualar yapıldı. Fidan dikim etkinliğine katılan herkese teşekkür edildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Yeni web sitemizi beğendiniz mi?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA