KADIN
Giriş Tarihi : 10-12-2018 21:40   Güncelleme : 10-12-2018 22:26

Başkan Tollu, “Kadınlarımız Bizim İçin Değerlidir”

Erdemli Belediyesi bünyesinde hizmet veren Kadın Danışma Merkezi, birinci “Kadın Şenlikleri” programını Kargıpınarı Mahallesinde gerçekleştirdi. Kargıpınarı Çok Amaçlı Tesislerinde düzenlenen etkinliğe Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna, MHP Erdemli İlçe Kadın Kolları Başkanı Şeyma Dölek ve çok sayıda Kargıpınar’lı bayan katıldı

Başkan Tollu, “Kadınlarımız Bizim İçin Değerlidir”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, belediye psikologlarından Şehriban Bulut’un “Aile Kurumu” üzerine yaptığı sunum ile devam etti. Kadınların el emeği ürünlerinin tanıtımının yapıldığı programda, pasta kesimi ve müzik dinletisi de gerçekleşti.

Programda konuşma yapan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, kadının toplumdaki değerine vurgu yaparak, gerek iş hayatında gerekse sosyal hayatta kadınlara destek olmaya devam edeceklerini bildirdi. Mutlu ailelerin ve sağlıklı nesillerin temelinde kadınların olduğuna değinen Belediye Başkanı Mükerrem Tollu konuşmasını şu sözlerle sürdürdü,

“Bizlere emanet edilen kadınlarımız, toplumumuzun ayakta durmasından gelişmesine kadar her noktada esas etkili unsurdur. Kadınlarımızın, aile kurumunu oluşturmasından bu kurumu korumasına kadar her süreçte arkasındayız. Aile içi iletişimden çalışma hayatına, çocuklarla kurulan diyalogdan günlük hayatın stresini yönetmeye kadar her alanda destekçileri olmak için kurduğumuz, Kültür Merkezi birinci katta hizmet veren Kadın Danışma Merkezimiz ve uzman psikologlarımız ile haftanın her günü yanlarındayız. Merkezimize gelemeyen hanımefendilerimiz içinse evde görüşme randevuları oluşturarak, onları yerinde ziyaret ediyoruz. Bu güne kadar kadınlarımızın arkasında durduk ve durmaya devam edeceğiz.”

Programa katılan Toroslar Belediye Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna yaptığı konuşmada ise, iffet abidesi olarak nitelendirdiği kadınlarımız için birçok proje geliştirdiklerini ve gelecek dönemlerde de Başkan Mükerrem Tollu ile el ele vererek bu çalışmaları sürdüreceklerini bildirdi.

Kadının toplumdaki yerine vurgu yapan Başkan Tuna, yapılan her çalışmada kadınların arkasında olduklarını ve olmaya devam edeceklerini ifade ederek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan bayanlar müzik eşliğinde doyasıya eğlendiler.