GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-12-2018 17:56   Güncelleme : 06-12-2018 18:25

Köprüyü Sel Aldı

Sağanak yağış nedeni ile Erdemli ilçesine bağlı Üzümlü Mahallesi ile Mezitli ilçesine bağlı Tol Mahallesi arasında geçişi sağlayan menfez köprünün gelen selin aldığı ve yolun kullanılamaz hale geldiği, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin köprünün yapımını sağlayarak yolun trafiğe açtığı bildirildi.

Köprüyü Sel Aldı

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Müğlü Mahallesi'nden geçen Müğlü Deresi'nde taşkın oluştu, taşkın dolayısıyla yer yer toprak kayması meydana geldi. Mersin Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler yolu kısa sürede yeniden açtı. Öte yandan aynı bölgede Erdemli ilçesi Üzümlü Mahallesi ile Mezitli ilçesi Tol Mahallesi arasındaki ulaşımı sağlayan menfez köprü taşkın suya dayanamayıp göçtü.


Üzümlü Mahallesi Muhtarı Mustafa Başbilen, toprak kayması dolayısıyla kapanan yolun Mersin Büyükşehir Belediyesi ekiplerince açıldığını, göçen menfez köprünün ise kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Başbilen, bölgede yol açma çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Bu olay haricinde Erdemli genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmazken Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yağmur suyu tahliyesini sağlayan kanalların temizliğinin rutin olarak yapıldığını, yağan sağanak yağışa rağmen hiçbir olumsuzluğun yaşanmadığını söyledi.