GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-12-2018 17:20   Güncelleme : 04-12-2018 22:29

Başkan Tollu, “Onların Gülümsemesi Dünyaya Bedel”

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla sürpriz yaparak, engelli Ramazan Demir’in doğum günü kutlaması gerçekleştirdi. Yaş günü pastasının kesilmesinin ardından başkan Tollu tarafından özel çocuklara tek tek pasta ikram edildi çeşitli hediyeler verdi.

Başkan Tollu, “Onların Gülümsemesi Dünyaya Bedel”

Erdemli Özel Onay Engelli okulunda eğitim gören 18 yaşındaki Ramazan Demir’in doğum gününün 3 Aralık olduğunu öğrenen Başkan Mükerrem Tollu, öğrenciyi evinden alarak okuluna daha sonra ise kutlama için Erdemli Belediyesi Kültür Merkezine götürdü. Anne Elife Demir ve okuldaki arkadaşları da hazır bulundu.

Kültür Merkezinde düzenlenen kutlama etkinliğinde konuşan Tollu, tüm engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak için herkesin üzerine sorumluluk düştüğünü söyledi.

Engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata uyum sağlamalarını ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesini sağlamak hepimizin ortak görevidir diyen. Tollu, ‘’Engelli olmak, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu değildir. Hepimizin birer engelli adayı olduğumuzu düşünmesi ve buna göre hareket etmesi gerekmektedir.

Engelli kişilerin yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir hayat sürmeleri için çaba göstermek, devlet ve toplum olarak en önemli sorumluluklarımızdan biridir. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.’ anlayışıyla hareket eden sosyal devlet anlayışına sahip olarak engelli vatandaşlarımızın umutlarını yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba sarf edip, çözümler üretmek, sorumluluklarımızın başında gelmektedir. Hiçbir engelin seçim olmadığını hatırlatıp, her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmamasını temenni ediyorum. Onların gülümsemesi dünyaya bedel. Bu duygu ve düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum. Sahip olduğumuz bütün imkânlarla engellilerimizin sadece bugün değil her zaman yanlarında olduğumuzu ifade ediyor saygılar sunuyorum’’ dedi.

Engelli vatandaşların, gündelik hayatta yaşadıkları sorunların çözülerek, toplumumuzun tüm fertleriyle eşit hak ve özgürlüklere sahip olması, toplumda aktif roller üstlenmesini sağlamada hepimizin önemli görev ve sorumlulukları bulunduğunu dile getiren Tollu, Kültür merkezinde kesilen pastayı tek tek tüm çocuklara ikram etti. Özel çocukların sadece bugün değil her gün topluma kazandırılması için çalışma yürütülmesi gerektiğini bildiren Tollu, bu konuda ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceklerini sözlerine ekledi.