GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-12-2018 16:09   Güncelleme : 04-12-2018 16:38

Asfaltsız Yol Kalmayacak

Erdemli Belediyesi, Büyükşehir yasasıyla merkeze bağlanan mahallelere yol bakım, onarım ve yapım hizmeti sunmaya devam ediyor. İlçenin asfalt dökülmeyen, çevre düzenlemesi yapılmayan tek bir noktasını bırakmayan belediye ekipleri çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Erdemli'nin farklı noktalarında çalışmalarını eş zamanlı sürdüren ekipler Kızkalesi, Karaahmetli ve Avgadı Mahallesi'nde sathi asfalt çalışmaları tamamlandı.

Asfaltsız Yol Kalmayacak

Çalışmalar devam ederken açıklamada bulunan Karaahmetli mahalle muhtarı Yusuf Gürsoy, Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'ya teşekkür dileklerini iletti.

Büyükşehir yasası sonrası 71 mahalleye hizmet götürmeye başladıklarını hatırlatan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu belediye çalışmalarıyla ilgili yaptığı açıklamasında, hizmet verdikleri yerleşim birimlerinin her sokağını adım adım arşınlayarak, ‘Asfaltsız mahalle kalmayacak’ sözünü yerine getirmek içinde canla başla çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Havaların ısınmasıyla asfalt hizmetlerine hız verdiklerini dile getiren Başkan Tollu, “Büyükşehir yasası sonrası 71 mahalleye hizmet vermeye başladık. Erdemli Belediyesi olarak asfaltlama hizmeti konusunda 4 yıldır canla başla çalışıyoruz. 1.100 km. asfalt yol hizmeti gerçekleştirdik. 110.000 metre yeni yol açtık. 156.000 metre parke-yol yaptık. Söz verdiğimiz üzere Erdemli sınırları içerisinde asfaltlanmamış yol bırakmayacağız. Vatandaşlarımızın bundan zerre kadar şüphesi olmasın. İhtiyaç olan her yere asfalt hizmetini götürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

VATANDAŞLAR HİZMETTEN MEMNUN

Her türlü hizmetin ayaklarına kadar gelmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden vatandaşlar, Yollarımız çok güzel oldu belediyemize teşekkür ederiz, Allah razı olsun diyerek başarılarının devamını dilediler.

Mahmut Doğan;

Yolun yapımında emeği geçenlere tüm teşekkür ederim, Allah razı olsun hepsinden yolumuz yapıldı, şimdiye kadar yapılmamıştı çok rezilliklerini çektik bu yolun çamurdan gelemedik Allah razı olsun belediyemizden gerçekten çok büyük bir hizmet verdi bundan da çok memnunuz.

Osman Yılmaz;

25 Yıldır bu yolumuz yapılmıyordu hakikaten şimdi ana yol kadar güzel geniş bir yolumuz oldu memnunuz çalışmalarının devamını diliyoruz, diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.