GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2018 19:46   Güncelleme : 03-12-2018 19:46

İstanbul’daki Erdemli’liler Öğrencilere Sahip Çıkıyor

İstanbul’daki Erdemli Kültür Düşünce ve Gelişim Derneği (ERKDER) geleneksel hale getirdiği “Öğrenci Buluşmaları” etkinliğinin bir yenisini daha gerçekleştirdi.

İstanbul’daki Erdemli’liler Öğrencilere Sahip Çıkıyor

İstanbul Çadır Köşk’te yapılan kahvaltı buluşmasına farklı üniversite ve bölümlerden yaklaşık yüz öğrenci katıldı. Öğrencilerin yanı sıra kendileri de Erdemlili olan Avukat Muhammed Talha Kor, Liv Hastaneler grubundan radyoloji uzmanı Prof. Dr. Adem Uçar, Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Doğan Karadağ. Çayırova Belediye Başkan Yardımcısı Refik Tartar, Ahisiad Genel Başkan Vekili Halil Hız, Medipol Hastaneler grubundan Yrd. Doç. Dr Ömer Aşkıner ve ERKDER yöneticileri katıldı.

Sıcak bir ortamda yapılan kahvaltı sonrasında İstanbul’a yeni gelen öğrencilerle tanışıldı ve öğrenciler tek tek söz hakkı alarak düşüncelerini paylaştı.

Siyasetçi, akademisyen işadamı ve yönetici kimliğiyle kahvaltıya katılan katılımcılarda öğrencilik üzerine düşüncelerini paylaşarak öğrencilere tavsiye niteliğinde öğütler verdi.

ERKDER başkanı Ali Tüzel kahvaltıda yaptığı konuşmada, "ERKDER olarak tek amacımız var, ülkemize, milletimize bölgemize ve de özellikle ilçemiz Erdemliye faydalı olmaktır. Memleketimize, memleketlimize, öğrencilerimize faydalı olabildiğimiz ölçüde kendimizi mutlu hissederiz. Memleketli bilincinin oluşmasında bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Her bir gencimizde memleket bilinci oluştuğunda, memleketine olan aidiyet duygusu da artacak ve memleketine daha fazla hizmet etmek için elinden gelen gayreti gösterecektir.

Bu çerçevede ERKDER olarak öğrenci arkadaşlarımıza elimizden gelen desteği vereceğiz, İstanbul’a okumaya gelen Erdemlili kardeşlerimize yalnızlık yaşatmayacağız. Yapacağımız içerikli ve konulu etkinliklerle sizlerle birlikte olacağız. Tek isteğimiz, arkadaşlarımız bizi yaptığımız etkinliklerde yalnız bırakmasınlar, bizlerle irtibatı kesmesinler. İstanbul’da  Erdemlililerin olduğunun şuuruna varsınlar. Davetimize katıldığınız için hepinize teşekkür ederiz” dedi.

Program sonrası öğrenciler de ERKDER yöneticilerine teşekkür ederek, bu gibi etkinliklerin daha sıklıkla yapılmasının önemli olduğuna vurgu yaparak tüm etkinlikleri yakından takip edeceklerini dile getirdiler. Kahvaltı sonrası günün anısına aile fotoğrafı çektirildi.