EKONOMİ
Giriş Tarihi : 03-12-2018 19:18   Güncelleme : 03-12-2018 19:18

Erdemli’de Kariyer Günleri

Mersin Üniversitesi Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu (UTİYO) Müdürlüğü ile İŞ-Kur Erdemli Hizmet Merkez Müdürlüğü ortaklaşa yüksekokul büyük amfide ‘’Özel sektör ne ister’’ konulu kariyer günleri etkinliği düzenledi.

Erdemli’de Kariyer Günleri

Erdemli Kaymakamı Avni Kula’nın da katıldığı etkinliğin açılışında konuşan UTİYO müdürü Prof. Dr. Cemile Çelik, gerçekleştirilen panelde, öğrencilerin mezuniyet sonrası karşılaşacakları zorlukları, fırsatları ve yapılması gerekenler konusuna ışık tutacak bilgiler alanlarında uzman kişiler tarafından anlatılacağını söyledi.

İŞ-Kur Erdemli Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Doğan da yaptığı konuşmada, kurum olarak ilk hedeflerinin işsizliği en aza indirmek olduğunu belirtti. Akılcı, sürdürülebilir tedbirlerle istihdamı artırmak arzusunda olduklarını vurgulayan Doğan, destek edindirme kursları, iş başı eğitim programları hazırladıklarını ifade etti.

İŞ-KUR çalışmaları hakkında da bilgiler aktaran Doğan, kurumun yurt genelinde 81 il müdürlüğü, 77 hizmet merkezi 2 bin 600 hizmet noktasıyla tüm Türkiye’ye ulaşmaktayız’’ dedi.

Doğan, ‘’Mersin Üniversitesi Erdemli Erdemli Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz kariyer günleri etkinliği ile okuldan mezun olacak gençlerimizin ufkunu açacak bilgiler aktaracağız. Paneli katılan herkese teşekkür ediyorum’’ diye belirtti.

Kariyer günleri ‘’Özel sektör ne ister’’ konulu panele konuşmacı olarak Hiltonsa insan kaynakları şefi Ahmet Demir, Migros İnsan Kaynakları Bölge Müdürü Koray Özdemir, Girişimci iş insanları Derneği Başkanı Serkan Özada ve Toros Makine İnsan Kaynakları yetkilisi Aslı Durmazoğlu katıldı.