GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-12-2018 14:41   Güncelleme : 03-12-2018 14:41

Serdal Kaya, ‘Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır'

AK Parti Erdemli Belediye Başkan A. Adayı, Sedir Pastaneleri sahibi İşadamı Serdal Kaya 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Serdal Kaya, ‘Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır'

Serdal Kaya mesajında şunları kaydetti; “Her Sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Bunun bilincinde sadece bir gün değil her gün, her konuda engelli kardeşlerimizin yanında yer alacağız ve onların hayatlarını kolaylaştırmaya çalışacağız.

Engellilik hali hiç kimsenin kendi tercihi olmadığı gibi, sağlıklı insanların da bu duruma düşmesi muhtemeldir. Engelli insanların sorunlarına kalıcı çözüm üretilmesi devletimizin yanı sıra sivil toplum örgütlerinin ve tüm vatandaşlarımızın çabalarıyla mümkün olabilir. Bizlere göre Engelli insan yoktur, engellenmiş insan vardır.

Başkan seçildiğimizde bu düşünceyle hareket edip hizmetlerimizi engelli vatandaşlarımızı gözeterek yapacağız. Engelli vatandaşlarımız, durumlarından dolayı umutsuzluğa kapılmadan, sosyal, kültürel ve ekonomik hayata katıldıkları takdirde, yaşama sevinçleri artacak ve hayata olan bağlılıkları güçlenecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutlar, huzur ve mutluluk içinde yaşamlarını sürdürmelerini temenni eder, sevgi ve saygılar sunarım” dedi.