GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-11-2018 18:20   Güncelleme : 30-11-2018 22:23

Erdemli Halk Eğitim’den Vefa’lı Davranış

Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü daha önce kurumda müdürlük yapmış olanlar ile Halk Eğitim’de hocalık yapanları kaynaştırmak ve öğretmenler gününü kutlamak üzere Okul Aile Birliği ile birlikte Alata Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü sosyal tesislerinde “Ahde Vefa” gecesi düzenledi. Gecede Müdür Ahmet Ateş kendisinden önce Müdürlük yapmış olan 9 yöneticiye teşekkür plaketi verdi.

Erdemli Halk Eğitim’den Vefa’lı Davranış

Erdemli Halk Eğitim Merkezi Okul Aile Birliği ve Halat Çekme Federasyonu Başkanı Eray Aldemir yaptığı selamlama konuşmasında, “Bizleri burada biraraya getiren Müdürümüz Ahmet Ateş’e ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Erdemli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) müdürü Ahmet Ateş’te yaptığı duygusal konuşmada, Kurumun 1963 yılında kurulduğunu kendisinin 13. Müdür olduğunu ve kendisinden önce görev yapan Müdürlerden 9’una ahde vefa örneği olarak plaket verdiklerini belirterek,

“Hem 24 Kasım Öğretmenler Gününde birlik ve beraberliğimizin pekiştirmek, hem de kurumuzda daha önce görev yapmış olan kurum müdürlerimize vefa borcumuzu ödemek için bir aradayız. Davetimize icabet eden Müdürlerimize ve katılan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.  Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç’ta yaptığı konuşmada, kurumda görev almış şu anda emekli olanları bir araya getirmenin önemine değindi.

Eski Halk Eğitim Müdürlerinden Musa Baş’da konuşmasında, kendisinin Erdemli Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak 14 yıl görev yaptığını o dönemde özellikle köylü kadınların hem mesleki hem de okuma yazma öğrenmeleri için çok çaba harcadığını kaydetti.

Emekli olalı 30 yıl olduğunu ve hiç kimsenin kendilerini arayıp sormadığına dikkat çeken Baş, ‘’Artık şimdi gam yemem çünkü bizi de hatırlayıp soran, değer veren ve plaket veren var, herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Diğer müdürlerde birer teşekkür konuşması yaptı. Konuşmaların ardından HEM’de görev alan, Musa Baş, Necati Bulut, Mehmet Taner, İdris Dölek, Ömer Okur, Hatice Bulut, Nurettin Yeşildal, Oktay Yılmazer, Dursun Özdemir’e birer ‘’Ahde vefa’’ teşekkür plaketi verildi.

Program sonunda öğretmenler gönüllerince eğlendi.