GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-11-2018 15:42   Güncelleme : 29-11-2018 15:47

Böyle Torun Sevgisi Görülmedi

​89 yaşındaki Memnune Aydın isimli nine Trabzon’dan Erdemli Atış Poligonunda düzenlenen Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonasına yıldızlar tabanca dalında katılan 13 yaşındaki torunu Göksu Gökhan’a moral vermek, yanında olduğunu göstermek için 950 kilometre yol kat etti.

Böyle Torun Sevgisi Görülmedi

6 çocuk, 12 torun ve 6 torunun torunu sahibi olan 89 yaşındaki Memnune Aydın, Atatürk’ün Trabzon’a geldiğinde 9 yaşında olduğunu belirterek,  Atıcılık ve binicilik Spor dalını da Atatürk’ün kurduğunu bu nedenle gençlerin atıcılık sporuna gitmesi gerektiğini söyledi.

Her Karadenizli kadının ruhunda silah kullanılması var diyen Aydın  ‘’Herkesin eline tüfek tabanca verilmemeli. Benim kızımın kızı minik yavrum Göksu Gökhan bu spor dalını seçti. Hocalarının nezaretinde çalışıyor. Trabzon’dan torunuma destek olmak için geldim inşallah onun şampiyonluğunu da görürüm. Kendisine ve arkadaşlarına başarılar diliyorum’’ dedi.

Anneannesinin kendisi için Trabzon’dan geldiğini müsabaka sonrası öğrenen Göksu Gökhan, son ana kadar ninesinin salona girdiğini görmediğini gördüğünde ise kısmen heyecanlandığını belirtti. Ninesinin kendisine güç katmak için 950 kilometre yol gelmesinin anlamının büyük olduğunu ifade eden Gökhan, ‘’nineme şampiyonluk sözümü yerine getireceğim. 338 puan alarak Türkiye 10’uncusu oldum. Ocak ayında yapılacak ilk yarışmada nineme birincilik sözümü yerine getireceğim’’ diye konuştu.