EĞİTİM
Giriş Tarihi : 28-11-2018 19:49   Güncelleme : 28-11-2018 19:49

Öğretmenlerin Eğitim Konulu Fotoğrafları Yarıştı

Erdemli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebeti ile ‘’Öğretmen Gözü ile Eğitim’’ konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Öğretmenlerin Eğitim Konulu Fotoğrafları Yarıştı

Yarışmada seçici kurul başkanlığını Erdemli İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç yaptı. Jüri üyeliğini ise Erdemli’de görev yapan AA muhabiri Derviş Çömez, Sabah Gazetesi muhabiri Durhasan Şahin, DHA muhabiri Mehmet Doğaner, İHA muhabiri Hüseyin Yıldız, Ömer Tuncel ve milli eğitim personelleri katıldı.

88 eserin katıldığı yarışmada, birinciliği Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Cila’nın minik oğlundan limon tezgâhında okuma yazma öğrenmeye çalışan annenin fotoğrafı birincilik, Milli İrade Ortaokulu öğretmeni Fahrettin Sunay’ın mum ışığında eğitim konulu fotoğrafı ikincilik, 50. Yıl Ortaokulu öğretmeni Nurullah Avcı’nın öğrenciler arasında paylaşmayı konu alan eseri üçüncülük elde etti. Jüri üyeleri yapılan elemelerde Şırnak ilinde şehit düşen Uzman Çavuş Ömer Doğanın ilkokulda öğretmeni ile çekilen fotoğrafı ile Erdemli Akdeniz Anadolu Lisesi Müdürü Halit Çoban’ın çift çantalı eğitim konulu eserlerini Jüri Özel ödülüne layık gördü. Jüri ayrıca, 20 eseri de sergileyeme değer buldu.

Dereceye giren fotoğraflar 15 Temmuz Ortaokulunda sergilenirken dereceye giren ilk üç eser sahiplerinden birinciye, tam altın, ikinciye yarım, üçüncü ve mansiyona değer görülen eserler sahiplerine de birer çeyrek altın verildi.

Ödülleri Erdemli Kaymakamı Avni Kula, Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Şevk, ilçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mehmet Derin, Emniyet Müdürü Ahmet Şahingözlü ile ilçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Karaağaç verdi. 

Törende konuşan Erdemli Kaymakamı Avni Kula, ‘’Geçen yıl da öğretmenlerimizin güzel eserlerini görmüştük bu yıl fotoğraflar daha biz özenli ve kalitesi ise yüksek. Yarışmaya katılan tüm öğretmenlerimizi kutluyorum’’ dedi.

Fotoğraf sergisi hafta sonuna kadar açık kalacak.